Geokätköilyn SM kilpailut

Buukeh

http://katkoily.fi/

Tälläiseen tapahtumaan törmäsin, vaikuttaa mielenkiintoiselta. Jotain piristystä kätköilyyn. Toivottavasti tulee paljon osallistujia jotta saadaan lisää näkyvyyttä lajille - ja enemmän haastetta itse kilpailuun!

3

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huono ajatus

      Huono ajatus tuollainen kisa. Kaikinpuolin. Kätköily ei ole urheilua eikä varsinkaan kilpaurheilua.

    • buukeh

      tarkoitatko arpilat, että minä olisin järjestämässä tuota kilpailua? En todellakaan. Satuin löytämään ton tuolta geocache sivuston foorumilta ja ajattelin linkata tänne. Minusta tuo on todella hieno homma. Vähän jotain erilaista!

      • Arpilat

        No onhan tuo ihan pirun läpinäkyvää, anteeksi nyt vaan. Ihan sattumalta varmaan kirjoitit viestisi samalla tavalla kuin tuo WillieTee tuolla toisella foorumilla. Ja kovinkaan kummoinen salapoliisi ei tarvitse olla selvittääkseen kuvion. Ja tuollainen piilottelu nimimerkkien ei varmasti lisää kiinnostusta kilpailua kohti.

        Blogeistasi paistaa läpi nuoren opiskelijan suuruudenhullu innostus. Jotain tarttis tehdä, muttei oikein ole hyviä ideoita. Tai omasta mielestä tietysti jokainen idea on hyvä. Ehkä kannattaa odottaa muutama vuosi ja suunnata se into niihin opiskeluihin eikä perustella yhden miehen yhdistyksiä sm-kisojen järjestelyihin. Rahasi vaan menetät tälläisissä hölmöilyissä.

        Temppusi on herättänyt kritiikkiä foorumeilla, koska tälläinen ei tuo hyvää julkisuutta kätköilylle. Olet ottanut omiin käsiisi oikeuden järjestää jotain tälläistä josta on kaikille harrastajille haittaa. Tämä on paljon julmempi temppu kuin teinien harrastama purkkien hajottaminen ja varastaminen. Niiden tempausten vaikutukset jäävät alueelliseksi, mutta tästä saadaan mahdollisesti kärsiä vielä pitkään lajin huonontuneen (ja täysin väärän) julkisuuskuvan takia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1683
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      55
      1103
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      437
      1076
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1013
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      730
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      675
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe