Arvostelkaa

Minulla tyttö ja poika Fiia ja Frans. Mitäs tykkäätte?
8477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihan mukavaahan se on, että on tytär ja poika. Toivottavasti tulee lapsia vielä lisää.

Äänestä

oletteko suomenruotsalaisia?

Äänestä

Hienoa, että olet oppinut suomea kieltä noin hyvin. Minä en vieläkään osaa kunnolla vaikka jo pian 15 vuotta Suomessa.

Äänestä
  • oliko toi vitsi ?

    Äänestä

Ihan kelpo nimiä, vaikken antaisi kumpaakaan omalle lapselle. Toimivat parhaiten veikeänä nimiparina, erillään hiukan huonommin. Eritoten Fiia on hieman vaatimaton, lempinimimäinen - ei kuitenkaan ruma.

Äänestä
  • samaa mieltä kanssasi Aurora, joka sana!

    Äänestä

Fiia, 230
Frans, 13002 (joista 12 naisia)

Äänestä
  • Noista 13 000:sta Franseista lähes 10 000 syntyivät ennen vuotta 1920. 1920- ja 30-luvuilla enää yhteensä 1400. Tänä vuonna Frans on annettu 30 pojalle (kutsuma- tai toiseksi nimeksi).

    Naispuoleisista Franseista 11 syntyivät ennen vuotta 1920, yksi 1940-59.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jossu kirjoitti:

Minulla tyttö ja poika Fiia ja Frans. Mitäs tykkäätte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu