Jyväskylän yöelämä

Anin Anais

Voisitteko kertoa Jyväskylän parhaimmat yökerhot/discot?Sekä pubit kiinnostaa myös, minkä nimisiä ja millaisia ne on? Kiitos!

7

18949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jezzöör

      Riippuu ihan iästäsi?
      Viikonloppuisin yökerhot:
      18-19v
      Giggling Marlin (perus Sedula)
      Katse (rokkibaari auki klo 4

      20-21v
      Freetime (maalaisbaari, karaokea, Äss-ketjun paikka)
      Perjantaisin Bra (Äss-ketjun paras yökerho Jklssä)
      Perjantaisin Escape (Uusi, erilainen, todella hieno yökerho, suosittelen varsinkin Waikiki-baaria (tiki-baari))
      Ruma (alternative musiikin yökerho, pienempi kuin Tampereen)

      22-24v kaikki yllä, ihan oman valinnan mukaan

      24v- London (aikuisten yökerho, karaoke, rokki sekä disco/livebändejä)
      Jyväshovi (vanhan kansan tanssiravintola, keski-ikä 40)

      Pubeja löytyy liian monta, mutta omat suosikit:
      Shaker (drinkkibaari, hintataso muita kalliimpi mutta juomat parempia)
      Grand Star (rokki/urheilubaari, pieni paikka)
      Passion (viikolla mukavan rauhallinen, hyvät hinnat ja tuotteet, viikonloppuisin "teinihelvetti" (18-22v aloittelupaikka))
      Hemingways (tunnelmallinen pubi, hyvät tuotteet, laadukkaat oluet ja siiderit)

      Siinäpä noita, aika pitkä lista :D

      • Anin Anais

        Kiitos sulle jezzöör tosi paljon näistä vinkeistä!
        Ikää on jo 30 v. joten ehkäpä nämä hieman vanhemmille suunnatut paikat ovat mieleen! Jyväskylään ollaan tulossa joten eiku testaamaan paikat!


    • tietää paljon joo

      Escape on paras, siis jos haluaa kunnon yökerho tunnelmaa.
      Tyylikäs paikka, musiikkina soi suositut listahitit ja viikonloppuisin on yli 20v porukkaa.

      Gigglin on tunkkaisen näköinen teinipaikka, jossa soi koko ajan joku suomiräppi. Halpaa tosin on, mut muuten ei mikään kovin ihmeellinen paikka.

      Bra on kans vähän väsähtänyt. Musana soi aina joku DJ-Ö:n oma setti, joka koostuu ihmeellisestä kilinästä. Joskus saattaa joku Pendulumi pärähtää soimaan, mutta se on yleensä joku surkea remix, josta on poistettu kaikki kohokohdat :D Itse ainakin tykkään, että baarissa soi tunnetut tanssibiisit, joiden tahtiin on helppo ketkua ja laulaa, mutta jos joku tykkää vähän erikoisemmasta niin mikäs siinä..

      Siinäpä ne oli... Muuta paikat on sitten sitä rokkia ja pubitunnelmaa.

    • Hehheh!!!

      Hehheh! Discoja ja yökerhoja...hehheh! Ei niihin paskapaikkoihin kukaan täysijärkinen mene edes humalassa. Parikymppiset teinipojat ja -tytöt heiluu ja ölisee kännissä.

      Disco, yökerho...ihan jänniä nimiä mutta osuvampi nimitys voisi olla "kusipäisten teiniääliöiden kohtauspaikka".

    • teini90a

      No parempihan se on, että teinipojat- ja tytöt hölisee keskenään diskossa kuin, että rellestäisivät jossain Iskelmäkeikalla Jyväshovissa. Saa mummit ja papat olla rauhassa keskenään.

    • tanssija

      saako misssään siellä tanssia kuten ennenvanhaan jyväshovissa

      • Anonyymi

        ei varmaan oo kun peurunka


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      80
      1552
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1014
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      912
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      95
      912
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      724
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      689
    7. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      664
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      651
    9. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      77
      649
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      641
    Aihe