Voisitteko kertoa Jyväskylän parhaimmat yökerhot/discot?Sekä pubit kiinnostaa myös, minkä nimisiä ja millaisia ne on? Kiitos!
Jyväskylän yöelämä
7
18459
Vastaukset
- Jezzöör
Riippuu ihan iästäsi?
Viikonloppuisin yökerhot:
18-19v
Giggling Marlin (perus Sedula)
Katse (rokkibaari auki klo 4
20-21v
Freetime (maalaisbaari, karaokea, Äss-ketjun paikka)
Perjantaisin Bra (Äss-ketjun paras yökerho Jklssä)
Perjantaisin Escape (Uusi, erilainen, todella hieno yökerho, suosittelen varsinkin Waikiki-baaria (tiki-baari))
Ruma (alternative musiikin yökerho, pienempi kuin Tampereen)
22-24v kaikki yllä, ihan oman valinnan mukaan
24v- London (aikuisten yökerho, karaoke, rokki sekä disco/livebändejä)
Jyväshovi (vanhan kansan tanssiravintola, keski-ikä 40)
Pubeja löytyy liian monta, mutta omat suosikit:
Shaker (drinkkibaari, hintataso muita kalliimpi mutta juomat parempia)
Grand Star (rokki/urheilubaari, pieni paikka)
Passion (viikolla mukavan rauhallinen, hyvät hinnat ja tuotteet, viikonloppuisin "teinihelvetti" (18-22v aloittelupaikka))
Hemingways (tunnelmallinen pubi, hyvät tuotteet, laadukkaat oluet ja siiderit)
Siinäpä noita, aika pitkä lista :D- Anin Anais
Kiitos sulle jezzöör tosi paljon näistä vinkeistä!
Ikää on jo 30 v. joten ehkäpä nämä hieman vanhemmille suunnatut paikat ovat mieleen! Jyväskylään ollaan tulossa joten eiku testaamaan paikat!
- tietää paljon joo
Escape on paras, siis jos haluaa kunnon yökerho tunnelmaa.
Tyylikäs paikka, musiikkina soi suositut listahitit ja viikonloppuisin on yli 20v porukkaa.
Gigglin on tunkkaisen näköinen teinipaikka, jossa soi koko ajan joku suomiräppi. Halpaa tosin on, mut muuten ei mikään kovin ihmeellinen paikka.
Bra on kans vähän väsähtänyt. Musana soi aina joku DJ-Ö:n oma setti, joka koostuu ihmeellisestä kilinästä. Joskus saattaa joku Pendulumi pärähtää soimaan, mutta se on yleensä joku surkea remix, josta on poistettu kaikki kohokohdat :D Itse ainakin tykkään, että baarissa soi tunnetut tanssibiisit, joiden tahtiin on helppo ketkua ja laulaa, mutta jos joku tykkää vähän erikoisemmasta niin mikäs siinä..
Siinäpä ne oli... Muuta paikat on sitten sitä rokkia ja pubitunnelmaa. - Hehheh!!!
Hehheh! Discoja ja yökerhoja...hehheh! Ei niihin paskapaikkoihin kukaan täysijärkinen mene edes humalassa. Parikymppiset teinipojat ja -tytöt heiluu ja ölisee kännissä.
Disco, yökerho...ihan jänniä nimiä mutta osuvampi nimitys voisi olla "kusipäisten teiniääliöiden kohtauspaikka". - teini90a
No parempihan se on, että teinipojat- ja tytöt hölisee keskenään diskossa kuin, että rellestäisivät jossain Iskelmäkeikalla Jyväshovissa. Saa mummit ja papat olla rauhassa keskenään.
- tanssija
saako misssään siellä tanssia kuten ennenvanhaan jyväshovissa
- Anonyymi
ei varmaan oo kun peurunka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908746Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484771Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414451Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit472659Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001526- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641182Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110