Kehitteellä on siis suomalainen peliyhteisö jota työstetään hullunlailla koko kesän.
Warettamo oli ennen (2011) pelien waretus sivusto, mutta SOPA:n ja Megaupload -tapauksien jälkeen emme ottaneet tuota riskiä. Sitäpaitsi kaikki linkkimme johtivat melkein Megauploadiin.
Mutta nyt puhaltaa uudet tuulet!
2012
Warettamo pyrkii todella laajaan ja kattavaan peli yhteisöön. Tulemme tekemään paljon sivuuudistuksia ja töitä tämän saavuttamiseksi. Tulevaisuudessa pyrimme saamaan myös muutamia tapahtumia eri pelejen yhteydessä. Pyydämme siis käyttäjiä osoittamaan aktiivisuutensa tulemalla mukaan keskusteluihin ja rakentavan kritiikin antoon yhteisöä parannellessa. Valvojien puutteessa valitsemme luotettavia hakijoita aina tarpeen nähtäen riittävän määrän. Valvojilta edellytetään myös osallisuutta foorumeiden paranneltavuuteen mutta pääasiassa siihen mihin meillä ei ole niin paljoa aikaa: pitämään tämä paikka siistinä. Saa nähdä mitä seuraavat vuodet tuovat tullessaan.
Tule siis auttamaan kehityksen kulussa ja osallistu keskusteluihin ja jaa mielipiteitäsi.
Warettamo.palstani.com
(Domain vaihdetaan maksulliseen versioon tulevaisuudessa jos saamme yhteisöstä niinkin laajan että foorumeiden laajennusta tarvitaan.)
Kiittäen -Mosakau
Warettamo
Mosakau
1
88
Vastaukset
- rooger
bit.ly/wT6fN5
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848