Mitä työasema-Windowsin ja mobiilien jälkeen?

Työasema-Windowsin hegemonia on ollutta ja mennyttä aikaa. Nyt on mobiilien ja ARM:n aika. Mutta mitäpä luulet, miltä IT-maailma näyttää kun mobiilit ja ARM:t syrjäytetään ja tulee uuden sukupolven laitteistot ja käyttöympäristöt? Miltä IT-maailma v. 2022 näyttää?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onx sen pakko olla mobiili, että voi tumputtaa yleisessä vessassa? ei kai niillä muuta tarkoitusta oo???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tempest&& kirjoitti:

Työasema-Windowsin hegemonia on ollutta ja mennyttä aikaa. Nyt on mobiilien ja ARM:n aika. Mutta mitäpä luulet, miltä IT-maailma näyttää kun mobiilit ja ARM:t syrjäytetään ja tulee uuden sukupolven laitteistot ja käyttöympäristöt? Miltä IT-maailma v. 2022 näyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu