Eli jos on radalla esim..3 raitaa ja kierros kestää vaikka 1min ,niin laitetaanko minimi kierrosajaks vaikka 57sek ja valitaan 3 mangeetti/sektoria .
Toisin sanoen tarvitseeko tietää noita sektorien välisiä aikaja?
Kiitos vastauksista!
mychron 4 useampi mang.raita
7
882
Vastaukset 7
- iskä foorumilat
jos valitset alarajaksi 57s, niin yksi raita riittää asetukseksi.
micron ei mittaa väliaikoja, jos laitat alarajan mittaukselle- aloittaja mc
Juu tuo olikin tiedossa mutta asettelin tuon kysymyksen vähän sekavasti.
Tarkoitus olisi saada sektoriajat käyttöön joten mikä aika laitetetaan minimi ajaksi ja tarvitseeko valita muuta kuin 3 raitaa .
Vai laitanko vaikka minimiks 5sek ja valitsen 3 raitaa ja entäs ohjeissa oleva starttiraita miten se valitaan.(mittari ei nyt lähellä).
Kiitos vielä kerran!
- ghjop
Eikös mychron4:ssa laiteta aina se minimiaika radan kierrosajan mukaan ja sitten väliajat päälle Lap/split setup -valikosta raitojen määrä, split mode jne.
RTFM-> http://aim-sportline.com/download/doc/eng/mychron4/MyChron4_103_EU_eng.pdf - Mychron4
Suurin osa ongelmista johtuu siitä että minimiaika laitetaan liian suureksi eli laita minimiajaksi 3 sekuntia ja raitojen määrä radan mukaan niin alkaa tulla ajatkin oikein.
- Siipiveikko
Kiitos alkaa olla asetukset tiedossa ja nyt tietää minkä sektorin alueella pitää takasiipeä lisätä vai olikohan se ratastuksen muutos.
Hyvät kesän jatkot kaikkille!
- Moike55
No laita vaikka naapuriasi!
- neighbour
Mihin aikaan lähtee liikkeelle. Jos joku haluaa olla mukana myös seuraavat tiedot ja näet sen suuremmassa koossa. Ja sit kun se on ihan sama, mutta ei se mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64657- 55650
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli46589Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33563En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32528Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37446
- 33435