Asunnot eivät ole kalliita

Tässä oiva kaksio sinkulle tai lapsettomalle pariskunnalle. Hyvin kaksi mahtuu, mahtuu pieni lapsikin ja kun toinen lapsi syntyy vasta sitten isompaan. Silloin tuo on jo maksettu. http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/7297349

En ole tuota myymässä vaan tuo on esimerkki miten edullisiakin asuntoja on. Tuo on vielä uudehko, siinä asuu pitkään ilman suuria remontteja. Ei tarvitse minua uskoa, katsoo itse oikotieltä paljoko kaksiot pk-seudulla maksaa, halvallakin saa.
890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo. Kyllä niitä ihan kunnossa olevia vanhempia kaksioita saa Vantaalta allekkin 100 tonnin.

Mutta kaupungilta ilmaiseksi kerrostaloasuntoja asuttavakseen saamaan tottuneille nämä ovat surketa homeisia neukkulääviä, eikä sellaisista ainakaan mitään maksaa haluta kun saahan niitä ilmaiseksikin. Näille nuorille sen asunnon pitäisi olla uusi o.k. talo kaikkine trendikkäine sisustuksineen tai uusi tai uuteen uskoon saneerattu kerrostaloasunto keskustassa. Ja jos ei tällaiseen ökyliasuntoon varat riitä niin yhteiskunnassa on mätää ja asunnoilla keinottelijat huijaavat hinnat liian korkeiksi. Ökyliasuntoon pitäisi rahattomilla ja työttömillä nuorillakin olla varaa puhettakaan sellaisista jotka peräti ihan töissäkin käyvät jossain yhteiskunnan järjestämissä työllisyystöissä(niissä mitä nämä orjatöiksi sanovat) jotka ei juuri mitään tuota.

Äänestä
  • Luulin että siinä on kirjoitusvirhe. Osoite onkin Rahja eikä RÄHJÄ.

    Äänestä

Minusta ilmoitus on harhaanjohtava, siinä sanotaan että 2 huonetta ja keittokomero. Komerosta ei tietoakaan, oikeammin kyseessä on 1 huone ja tupakeittiö, kuten pohjapiirroksestakin voi todeta. Sinällään näyttäisi olevan ihan toimiva pikkuasunto.

Äänestä
  • Myyntihinta, velaton myyntihinta, tosin kerrotaan pienellä ettei tässä ole tontin hintaa mukana joka on 600 euroa neliö. Kaksiossa tulee useita kymppitonneja lisää hintaa, kiva, kiva. Asuntoilmoitukset ovat kusetusta, tarkkana saa olla.

    Äänestä

  • Moraaliton ala kirjoitti:

    Myyntihinta, velaton myyntihinta, tosin kerrotaan pienellä ettei tässä ole tontin hintaa mukana joka on 600 euroa neliö. Kaksiossa tulee useita kymppitonneja lisää hintaa, kiva, kiva. Asuntoilmoitukset ovat kusetusta, tarkkana saa olla.

    Tuossahan lukee selvästi, että tontti on oma. Joten velaton myyntihinta on takuuvarmasti juuri tuo ilmoitettu.

    Äänestä

Hei-hei, ei tuollainen koppi sovellu kuin tuhnuille! Ensiasunnoksi kertaheitolla omakotitalo, vähintään 150 neliötä. Kasarmilla ei asuta päivääkään, tämä saletti.

Äänestä

No, asusteleehan sitä yhden lapsen kanssa vanhemmassa talossa olevassa 27 neliöisessä yksiössäkin. Asumiseen käytettävissä oleva tila kun käytännössä aivan sama molemissa tapauksissa. Uusissa taloissa neiliöt tuntuvat jotenkin pienemmiltä, tosin tässäkin esimerkkitapauksessa kylppäri ja sauna yksistään vievät 10 neliömetriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämä on fakta kirjoitti:

Tässä oiva kaksio sinkulle tai lapsettomalle pariskunnalle. Hyvin kaksi mahtuu, mahtuu pieni lapsikin ja kun toinen lapsi syntyy vasta sitten isompaan. Silloin tuo on jo maksettu. http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/7297349

En ole tuota myymässä vaan tuo on esimerkki miten edullisiakin asuntoja on. Tuo on vielä uudehko, siinä asuu pitkään ilman suuria remontteja. Ei tarvitse minua uskoa, katsoo itse oikotieltä paljoko kaksiot pk-seudulla maksaa, halvallakin saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu