Onko pukki kaalimaan vartijana?

Miten minun sisäinen ääneni kertoo että hajupojasta ja niistä monista muista rekatuista, siis yhdestä henkilöstä on kuitenkin kyse.

Tämää taitaa olla shefu tai muuten vaan vastuullinen, tuo kohellus ja kaiken aikainen kannanotto k a i k k i i n kirjoituksiin?
Myös sellaisia vastauksia on poistettu missä on ollut hänelle tärkeitten henkilöitten kirjoituksia jotka ovat kirjoittajalle tuoneet epämiellyttäviä vastauksia.
No kuten nuo omat ilkeydet osittain on vain napakoita vastauksia jäänyt kuin tyhjän päälle.
Näistä hän oli kirjoittanutkin eräällä toisella palstalla miten voi kirjoittajan saada noloon tilanteeseen

Seuratkaa!
1693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tuskin.

Äänestä

Eihän tällä palstalla edes ole seriffiä, enkä tälle syömälle usko, että hän kuuluu ylläpitoon.

Äänestä

Ei kuulu ylläpitoon, eikä millään ikäpalstalla ole suosittu.
Samalla miehellä on rekattuja nikkejä ties monta noiden kuuden lisäksi, ajomies, pilmari jne.. ja joka välissä ennättää mustalla nikillä vastaamaan itselleen ja haukkumaan muut.

Omaan ketjuunsa vastaa itse, ei tule riitaa ja saa haluamiaan vastauksia, sitä se mies on tehnyt jo vuosia.

Yksi mies, sata naamaa !

Äänestä
  • ajahiljaa.........

    Voi sinuakin luuserin raasua. Ethän uskalla edes kahta kertaa käyttää nikkinäsi samaa sekavaa sanaa tai lauseen pätkää, piileskellessäsi puskassa. Sillä et luuseri kuitenkaan pitkälle pötki, osaava saa kyllä selville missä luuseri vaikuttat

    Ei täälä kenenkään tarvitse itselleen vastailla kyllä täälä sinuin laisiasi pahveja piisaa.
    Sulla ei ole kuin yks naamai ,perse ja pärstä ne ovat identtiset.

    Äänestä

Noin moneksi jakautuneet älykäppyrät kyllä voi keksiä hullumpaakin mitä me kaikki yhdessä.

Mikään ei ole mahdottomuus.

Voisin hyvin uskoa

Äänestä
  • Kukkahame !

    Ketkä me yhdessä keksimme. Ketkä me Sinäkö homeperseenä ja Kurdin morsian. Ei teitä moneksi ole...

    Äänestä

Kyllä ajomiehen avaukset ovat mielenkiintoisia ja viestit asiallisia. Sille ei kukaan tule mitään mahtamaan jos joskus ajomies sattuu jotain puskapelleä vähän näpäyttämään. ei kuitenkaan aiheettomasti.

Äänestä

Voi kristus - älkää kadehtiko.
Taidat olla untuvikko näillä palstoilla.

Ajomies raatelee, ei näpäytä nätisti näpeille. Useimmiten aiheettomasti, sen on saanut tuta muutki kuin ruuneperi, kukkamekko, maalaismies, alvari ym ennenkin palstoilla kirjoitelleet joista moni meni eikä palannut.

Äänestä
  • Tuo juuri kateiden harjoittamaa tasapäistämistä. Nerot on maailman sivu yritetty polkea maan rakoon. Monet ovatkin vasta kuoltuaan saaneet sen kunnian joka heille olisi kuulunut jo eläessään.
    Olen lukenut monia hajupojan nikillä kirjoitettuja viestejä kaikki ovat omaa luokkaansa. Palstalta ei löydy vastaavia kirjoittajaa.
    Onhan aivan turha ryhtyä hänen kanssaan väittelemään ja uhittelemaan, turpiin siinä tulee eikä siinä auta edes tappouhkaukset.

    Äänestä

Ihme paikka tämä. Saadaan nokkapokka aikaan siitäkin, onko joku palstan sefu, vaikkei sellaista täällä ole olemassakaan.

Sallikaa minun nauraa partaani.

Äänestä

Ja kuiten sanotaan: ei partapahoille kasva, turbiinijouset joutaville, vai miten se meni.

Äänestä
  • Olen siis paha, kun kasvaa vain pari karvaa leu'assa. Nekin nypin atuloilla pois. :))

    Mieheni aikoinaan, kun alkoi harmaantumaan, aikoi nyppiä yksitellen jokaisen harmaan karvan pois parrasta.
    Ei nypi enää ja parta on tallella, melkein harmaa jo kokonaan.

    Turbiinipa turbiini.

    Äänestä

Siis riamuiten kuljen kuin mä hupp...ei kun kuninkas mä oisin hiekkatien teuvo mä oon. Kirjavat kuteeni jokeen kohta heitän, nauran 8olemattomaan) kuudamoon.

Äänestä

Kirjavat vaiheeni kertoa mä voisin, jos niin soisin. Minä soitan harmonikkaa.

Ei olla hupparissa, vaan kuin Mauno, jota naiset tilaavat, ryntään pian raitille.
Kuu-ukko korkealla nähdä ja kuulla saa, kun suutarin tyttären porraspuu narahtaa.

Äänestä

riiuullekkos se on taival...

Äänestä
  • tai ei. Tuossa eilen katoin Kaide Puun viestiä Pulu Parvekkeella. Avauksen ja Jepuliksen viestien välissä oli muutama tosi törkyviesti, nyt ne oli poissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rannalla Tuulee kirjoitti:

Miten minun sisäinen ääneni kertoo että hajupojasta ja niistä monista muista rekatuista, siis yhdestä henkilöstä on kuitenkin kyse.

Tämää taitaa olla shefu tai muuten vaan vastuullinen, tuo kohellus ja kaiken aikainen kannanotto k a i k k i i n kirjoituksiin?
Myös sellaisia vastauksia on poistettu missä on ollut hänelle tärkeitten henkilöitten kirjoituksia jotka ovat kirjoittajalle tuoneet epämiellyttäviä vastauksia.
No kuten nuo omat ilkeydet osittain on vain napakoita vastauksia jäänyt kuin tyhjän päälle.
Näistä hän oli kirjoittanutkin eräällä toisella palstalla miten voi kirjoittajan saada noloon tilanteeseen

Seuratkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu