Olen ihmetelly noit arkeologeja kun ne ei osaa yhristää ruukkujentasankon ja Pääsiäissarten hommia toisiinsa.
Ne kivikupithan kuuluu kivipäille mut se et miks ne juomaastiat on eri maassa on mullekkin mysteeri,muutossa unohtunu ehkä?
Oikeestaan mun piti puhuu omasta möhlöstä suvustani ja pahansuopaisuureta lähinnä.
Tässä mennä vuonna kun tuli muutama kilo lihottua niin sanottiin ikävästi.
Likan kuoleman jälkeen ens näkemältä ei osaanottoa vaan tokaisu,sää oot lihonu.
Nyt kun oon taas kisakunnos niin ei sanakaan,ei kai teillä oon tommosia kökkötraktoreita suvussa.
Miks ne ei tajuu?
6
133
Vastaukset
- ?
Stonehenge, olympiasoihtuineen voisi olla Akujen yövalo.
Myös minun sukuuni kuuluu vähän hölmöjä, joiden suista joskus pääsee melkomoisia sammakoita.
Kateus on kumma voima, jonka sukulainen kehtaa ääneen sanoa.
Myös laukaista outoja lauseita.
Olenkohan laitoksella vaihtunut? - ...
Valitettavan tutunkuuloista. Tee kirves, sille aina töitä löytyy.
=DW= Ei ne tajuu omaa parastaan,meinaan harmaasiepon poikaset,eilen ehtoolla räpistelivän pitkin ikkunapeltejä.
Nyt on pesä tyhjä ja tommonen sare,istukoon sitten märässä kuusikossa sulat takussa kun olis voinut pysyy pesäsään vanhempien ruokittavana.
Ihmis pennut on paljon fiksumpia- .
Jeeppi, Italiassakin vanhatpojat asuvat mammansa helmoissa, kunnes ovat kaljuuntuneita röllykkämahoja.
Arkeologit eivät ole tiedemiehiä.
Annapa heille lusikka toiseen käteen ja pullasuti toiseen, niin silmänsä lasittuvat kuten muinainen ruukunpalanen.
Pienekin raapaisu ruukun pinnassa on heille muinaista kirjoitusta, joka liittyy aina johonkin uskontoon.
Ihan aina.
Otaha sie kuupparattori ja mene kuopaisemaan kaivauksille vähän syvemmältä.
Hyvin on mielesi laajempi kuin yhdenkään Arkeologin. :)
H.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654