Khao Lak

Alla Etelän taivaan

Tammikuun loppupuolella kolmeksi viikoksi Khao Lakiin. Hotellina Briza Beach. Khao Lak uutena kohteena, Kata ja Karon tullut jo tutuksi ja nyt mukava nähdä luultavasti hieman rauhallisempaa seutua. Innolla odotan matkaa!!

1

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m*y*m

      Seutu on tosiaan rauhalllista, ja sijainniltaan hotellinne on aivan ihanteellinen minusta. Toki kaikilla on omat mieltymyksensä, mutta esim. Lam ru:n markkinat ovat parin kilometrin päässä. (Paikallisten markkinat, aina edellisenäpäivänä kuin bang niangissa) Tosin saattavat loppua jo kuudelta) Siellä ei normaalisti farangeihin törmää, eikä niitä mainosteta turisteille missään. Possuvarras oli ainakin viimeksi tosi tosi hyvää, jota en bang niang markkinoilla ole saanut.

      Myöskin norsusafari paikka on miltei hotellinne vieressä, ison tien toisella puolen.
      Ranta on mielestäni parempi kuin esim keskustan tai bang niang ranta, jotka eivät myöskään ole huonoja.
      Parastahan Khao Lakin rannoilla on se ettei siellä ole aurinkotuoleja eikä vesihärveleitä, se saa rannat tuntumaan rauhallisilta. Ja jos vielä jaksaa sen parisataametriä kävellä poseidon beachille, niin siellä sitten vieläkin rauhallisempaa, vaikka ranta on khao lak beachiäkin parempi. Siellä voi myös usein nähdä norsuja uimassa.

      Myönnän toki olevani reilusti puolueellinen.

      samalla rannalla sijaitsevat merlin, emerald, ja diamond hotellit, joten niidenkin ketjuista voi saada vinkkejä ja tietoa alueesta

      Piinavan mukavaa loman odotusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7286
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4038
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3575
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3100
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2786
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2259
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    9. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      49
      2235
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2226
    Aihe