Ikaalisen kylpylästä,ei haitannut vaikka vettä satoi kaiken aikaa.Kävimme poimimassa mustikoita ja metsämansikoita,Ruoka oli hyvää.
Terveiset
8
144
Vastaukset
- -ra
Arki alkoi ja hammaslääkärille aika 2 hammasta paikataan,tuntuu ettei tämä lopu koskaan,yhden kun saa paikattua niin toisesta lähtee paikka.Menisin yksityiselle mikäli olisi varaa,nyt tätä rumbaa on kestänyt jo kaksi vuotta ja loppua ei n'y.En haluaisi valittaa mutta kyllä tätä kupoliin ottaa.
Onkos sulla niin heikko hammaluu ettei paikat pysy? Vai mikä o vikana? Revitä kaikki hampaat pois ja laita tekarit. mitä noiden kanssa alkaa tappelemaan jos menee kovin hankalaksi?
- Salama välähti taas
Ei nykyaikana kukaan mitään tekareita laiteta,on nykyaikaisempia vaihtoehtoja. Pitäis vähän ajatella potilasta,eikä kirjoitella mitä sattuu mieleen juolahtaa.
Ukkostaako teillä? kyl maar mie näen vuoden mittaan satoja tekoareita, ellei tuhansia joten kyl niit viel laitetahanki? Tuleekos ne halvemmaks kui jotku sillat vai?
- Se siitä taas
lusiina5 kirjoitti:
Ukkostaako teillä? kyl maar mie näen vuoden mittaan satoja tekoareita, ellei tuhansia joten kyl niit viel laitetahanki? Tuleekos ne halvemmaks kui jotku sillat vai?
Se ol sitt Korrin mielipide,vain sen ihan oma.Miks tuijottelet muiden hampaita,kyl maar ihme harrastus Muorilla!
Se siitä taas kirjoitti:
Se ol sitt Korrin mielipide,vain sen ihan oma.Miks tuijottelet muiden hampaita,kyl maar ihme harrastus Muorilla!
Nii, harrastus on kyllä aika rakaskin :). Kiva kattella et miten kenellekin hampaat istuu suuhun :).
- -ra
Syöpähoitojen jälkeeen paikat eivät ole pysyneet,Ennen kävin vuosittain hammaslääkärissä ja paikattiin jos oli tarve.Nyt muutaman kuukauden kuluttua jo irtoavat,Osaproteesit laittavat siksi yrittävät mahdollisimman monta hammasta säästää vaikka tuntuu ettei tämä lopu koskaan.Kalkkitapletteja syön,samoin käytän tekosylkeä ja pesen 2 kertaa päivässä hampaat.
- -ra
Tutkimukset jatkuvat,kun olin siinä liikunta ryhmässä muutaman vuoden.Tehdään kuntotestit ja juostaan kilpaa 40 kierrosta niin kovaa kun jaksaa.Luustontiheys tutkitaan,ja vielä marraskuussa yksityisellä mammografia..Ne ovat syys ja lokakuussa,sekä hammasproteesit pitäisi saada heti kun kaikki hampaat ovat kunnossa.Luulisi jotta sitten ovat kaikki tutkimeset ohi,toivotaan ainakin ninn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863