Turis_teja

Kuhmon katukuvassa:
- Kylläpä täällä on sateiset ilmat..
- Joo, joo. Missäs se kamarikeskus on, että vois lämmitellä..
5358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mene sinne missä aurinko paistaa...

Äänestä

Se on Kontiokadulla Juminkekoa vastapäätä. Siellä on mukava lämmitellä.

Äänestä

Tuli kerrankin kunnon ilimat hienostolle.

Äänestä

Kyllähän kunnot ilimat kelepaa myös rahvaallekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laiska_Lurjus kirjoitti:

Kuhmon katukuvassa:
- Kylläpä täällä on sateiset ilmat..
- Joo, joo. Missäs se kamarikeskus on, että vois lämmitellä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu