Voiko Windows7:n päivittää kasiin?

Olen lukenut, että XP:n voisi näin tehdä, mutta miten on seiskan kanssa?
381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Syksyllä voi mutta ei kasia kannata asentaa pöytäkoneeseen, seiska on parempi.

Äänestä

ensin uudet rojut, eli emon, prossun muistit ja alkaa sitten päivittelemään. Xp:stä päätelleen ei ihan uusimmasta teknologiasta kotelon sisällä ole kait kyse.

Äänestä

Voi. Varmista kuitenkin, että on kosketusnäyttö ja kaikki vanhat Windows ohjelmat pitää vaihtaa uusiin Metro ohjelmiin mikäli haluaa käytön olevan mukavaa.

Käytännössä en tiedä yhtään tilannetta missä Windows 7:n päivittämisestä Windows 8:n olisi yhtään mitään hyötyä, ennemminkin päinvastoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


? kirjoitti:

Olen lukenut, että XP:n voisi näin tehdä, mutta miten on seiskan kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu