J.P. Sauer&Sohn haulikko

mitä mieltä olette kyseisestä aseesta? olis saatavilla loistoyksilö vm 62, ja hinta 400 EUR.
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin kuin tuosta "loistoyksilö" luonnehdinnasta voisi päätellä,
se on LOISTOYKSILÖ, 400 € ei varmaan ole liikaa. Osta ihmeessä, sillä aseella on muutakin arvoa kuin käyttöarvo. Itse voisin ostaa sellaisen.

Äänestä

Mikä on loistoyksilö?
Ehjät puut, ei väljyyttä sulussa, ei syöpymiä?
Itselläni on sellainen, ostin viisi vuotta sitten liikkeestä -64 leimatun ja maksoin 1100 FIM.
Elikkä tuo 400 €:n pyyntö on kyllä utopiaa. Toisaalta sanotaanhan, että ei se ole hullu joka pyytää, vaan se joka maksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julle kirjoitti:

mitä mieltä olette kyseisestä aseesta? olis saatavilla loistoyksilö vm 62, ja hinta 400 EUR.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu