onko ihan normaalia että 6,5kk vauva ei suostu syömään soseita eikä puuroja juuri ollenkaan joita ennen kuitenkin söi ihan mielelllää??? maitoa pitäs vaan koko ajan saada.
vauva ei syö????
tammikuu83
3104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vauvoilla voi olla välillä sellasia kausia että eivät kunnolla syö.. hampaat voi vaivata.. meillä oli typyn kans 4kk iässä sellasta että ei maitoa meinannu millää ottaa, huomasin sit muutaman päivän päästä että oli hammas tullu..
hyvä että ees maitoa juo, oishan se hyvä että ees muutama lusikallisen sais annettua soseitakin aina syönnissä.. mut jos ei vauva ole huonovointinen tai kauheen väsyny.. nii en olis huolissani.. mut jos se nukkuu paljon ja ei jaksa seurustella, nii kävisin sitte lääkärissä näyttämässä..
meillä nukutaan vaan 15min pätkissä niitä on päivässä varmaan 10kpl... kaksi hammasta on alhaalle jo puhjennut, mutta silti ruoka ei maita.?päivät menee siihen kun joko kiukkuaa tai sitten on niillä 15min tsemareilla
Ihan on normaalia :D Näitä kausia tulee ja menee! Pääasia, että juo!