Olen kuullut homoudesta monenlaista haukkumista. Esimerkiksi että homous olisi kirous tai sairaus yms. Minusta homona mielipiteeni on että homous on lahja, ainakin sen jälkeen mitä olen saanut kokea. On toki ne mollaajat mutta ne on vaan hyväkkäitä ja itserakkaita.
Heterona oleminen voisi alkaa kyllästyttämään koska on saanu kokea kaiken tämän homona olemisen ilon. En vaihtaisi suuntautumustani mihinkään vaikka saisinkin toimivan keinon ja tilaisuuden.
Heterona oleminen voisi alkaa kyllästyttämään koska on saanu kokea kaiken tämän homona olemisen ilon. En vaihtaisi suuntautumustani mihinkään vaikka saisinkin toimivan keinon ja tilaisuuden.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä jos joku päivä kyllästyt?
Homoutta on pidetty "jonain" viime päiviin saakka, Suomessakin.
Mutta oletko tutustunut vaikka Nigerian tilanteeseen, jossa homoja pistetään vähintään vankilaan homoutensa vuoksi, jollei hirtetä.
Ja mitä mieltä olet homojen tilanteesta Neuvostoliitossa. Homous on edelleen rikos maapallon 77 maassa.
Viestisi on kliseisen tyyliin: olen kokenut homouden kaikki ilot.
Mutta kun kaikki, heterotkin ovat kokeneet nuo mainitsemasi ilot, seksuaaliset ilot, jotka homot mielestäsi ovat, ehkä käsityksesi yksinoikeutettuina ovat kokeneet.
Ei homoudessa ole mitään vikaa, ei sen puoleen heterona olemisessakaan, mutta siinä on vikaa, miten homoja edelleenkin kohdellaan ympäri maapallon.
Monissa maissa homoja kohdellaan ihan ok (USA:ssa on suuri ja varakas homojen joukko, jota kuunnellaan poliittisestikin) ja Suomessa homosta ei enää saa suurta haloota, vaikka yrittäisi. Ei ainakaan Helsingissä. Uutisten mukaan Oulussa oli jotain pientä, polttopalloa ja mukilointia, mutta kun joku päivä on suurta, sitten pitää huolestua.
Homous on ihan ok, kaikki seksuaalisuuden lajit ovat ok. Kaikki ihmiset ovat ihan ok, olkoon tämä ihminen ihan oikeasti mikä tahansa!