Yleensä kaikilla on kiire tuulla aikuisiksi, miksi? kyllä sitä kerkee olla aikuinen. Olen kuullut, että jotkut ovat jo seukanneet 8 tai 9v. Hei, kamaan!? Teillä on vielä vapaata, eikä tarvitse maksaa laskuja tai hoitaa lapsiaan... Nauti lapsuudesta viimeseen asti:P Ihan oikeesti Suomen Nuoret olkaa lapsiax) Mä olen 14v. ja tykkään vieläkin joskus leikkii...;) Kyllä sitä kerkeää olla kimpassa ja käydä töissä:) Niin kuin Robin sanoi "Huoinen saa odottaa!" Ottakaa kantaa:)
Ei ole kiirettä! Lukekaa:)
Lapsi(kö)?:)
15407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
hyvä meininki! on se leikkimielisyys ihan tervettä aikuisiälläkin. vaikka pitääkin hoitaa kaikkea tylsiä aikuisten asioita, ei tätä elämää silti tarvi aina niin hemmetin tosissaan ottaa etteikö vähä leikkiäkki vois.
Niiiiiiiiiiiiinpä!!!
En oo läiski, jos ite oot, se on sitte sun ogelma, ei mun :P
tuulla aikuiseksi?
Koska sinusta tuulee aikuinen?
18 v. Ootko vähän tyhmä?!
Lain mukaan... Nähkääs vanheneminen on pakollista aikuistuminen ei
Kirjoitat hienosti. Ajatuksesi ovat luovia. Hyvä.-- Minulla on muutama sua vähän van-hempi lapsi. Naapurin tytön kanssa he leikkivät vielä kasilla nukeilla joskus oikeinkin innoissaan. Se tuntui hyvältä.
Leikkimieli on yksi ihmisen parhaita kykyjä. Ei vain lapsena, nuorena, vaan myös aikuisena. Tutkimuksen mukaan leikkivä aikuinen on pitkä-ikäisempi kuin moni muu.
Leikkiä kehiin ja parasta elää joka ikäkausi rauhassa, liikaa eteenpäin kiirehtimättä!
tuulla.............tuulee.............tuuli.
Oon ihan samaa mieltä ! Nyt 16 vuotiaana toivoisin, että olisin vielä 10-12 vuotias..
Silloin leikin bratzeilla tyttöjen kanssa iltaan saakka. Nyt tuon ikäiset ovat huolissaan kehostaan ja poikaystävistä ja meikeistä.... Mihinköhän tää maailma on menossa.
MIKSI ei lapset leiki kun koko elämä on vasta edessä :< !
80-100 vuotta sitten 16v leikkivät vielä keskenään. Nykyään ala-astella "hengaillaan" välitunneilla. Surullinen suuntaus jos ei edes ala-asteella leikitä välitunneilla.
Ei tarvitse mennä edes noin kauas menneistyyteen. Eiköhän kaikki -91 syntyneet muista miten välitunneilla pelattiin jalkapalloa ja leikittiin gogoilla.
Hehe, olen -96 ja muistan että ala-asteella ei todellakaan hengailtu vaan oli pallo paikalla sun muuta hauskaa.
Huoh.. Itteeniki harmittaa.
Oon 12 ja leikin vielä brätzeillä yms. Kaikki muut luokkalaiset on heittänyt lelut pois ja meikkaa ja kaikkee. Oon ainoo joka haluu välkällä leikkii jotain, eikä keskustella pojista tai vaatteista tai räplätä kännykkää..
Olen 23v ja pidän teletapeista sekä penkkiurheilusta, lempijuomani on muumilimu. Harrastan potkuautoilua.
Mää leiki viälä yli 30 vuotisna parpeilla.