voi voi! kohta mänee itsenäisyys ja onni
hattula
2
184
Vastaukset
- kylmää kyytiä
Puolitoista vuotta aikaa pakkoliitokseen Hämeenlinnan kanssa. Kyyti tulee olemaan kylmää, koska vapaaehtoinen liittyminen ei aiemmin kelvannut.
- 19+6
Hattula voi valita yhteistyökumppaninsa vaikka pohjoisen suunnasta ja Janakkala etelän.
En usko, että kumpikaan valitsee Hämeenlinnaa, jos tulee eteen pakko liittyä johonkin. Ei ainakaan ennen kuin täällä suunta muuttuu päiväkotien, koulujen ja vanhustenhuollon suhteen.
Tämänkin päivän lehdestä saatiin lukea miten vanhuksen puoliso on siirretty kotoaan Rengosta Lammille laitokseen. Nyt siis kotiin jääneellä vanhalla puolisolla on aikamoinen päivämatka Rengosta Lammille syöttämään aviomiestään.
On myös tarjottu autottomille Hämeenlinnalaisille perheille päivähoitopaikkaa lapselle Rengosta. Sinne kun fillaroit ja takaisin Hämeenlinnan töihin, saatkin jo lähteä takaisin hakemaan lasta jos päiväkoti menee iltapäivällä kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.683198Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91851- 1111740
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241249- 1291048
- 99992
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926- 84869
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6865