vetonivel(et) rikki?

Almera 01

Juuh elikkäs, kääntyessä kuuluu iso "narina". Kaveri meinasi, että vetonivel on rikki. Onko iso homma korjata? Paljonkohan maksaa korjaamolla käyttää korjauksessa? Lisäksi jos tietää Oulusta jotain hyviä korjaamoita jotka ei vedätä tällästä jannua joka ei autoista tiedä niin pistäkää linkkejä!

2

601

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laitisfani4ever

      Mulla on vm 99 almera.. Siihen vetonivel maksaa Iisalmen varaosissa 56€/kpl. Vetonivelen vaihtaminen ei ole iso projekti.. Rengas pois, jarrusatula irti, jarrulevy pois, keski mutteri auki ja sitte sen pitäis lähteä pois sieltä.. Olen vaihtanut omaani ja olen nainen!!

      • nissanisti 51

        Ei ihan noin helposti käy naiseltakaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      118
      973
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      957
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      681
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      659
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      49
      562
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      508
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      43
      505
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      19
      486
    10. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      47
      479
    Aihe