Tiedustelisin tässä, että onko normaalia jos kone on päivittänyt samaa jo neljä tuntia "Asennetaan päivitystä 2/4" En ole vielä mitään yrittänyt tehdä.
Kiitos vastauksista jo etukäteen!
Kiitos vastauksista jo etukäteen!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä tee mitäään, odotetaan vielä pari päivää.
Oletko kokeillut asentaa ne päivitykset manuaalisesti Windows Updatesta?
En ole yrittänyt. Tässä nyt toista päivää asentelee samaa päivitystä ja mietinkin tässä, että jos sammuittaisin sen virtanapista, vaikka siinä lukeekin "Älä katkaise koneen virtaa". Jos näin tekisin niin saattaako se vahingoittaa konetta?
En ole yrittänyt. Tässä nyt toista päivää asentelee samaa päivitystä ja mietinkin tässä, että jos sammuittaisin sen virtanapista, vaikka siinä lukeekin "Älä katkaise koneen virtaa". Jos näin tekisin niin saattaako se vahingoittaa konetta?
.
Windows updaten väkivaltainen keskeyttäminen kun se on juuri asentamassa jotakin on kyl just se mikä voi saada win 7:n sekoamaan valitettavasti
Palautuspisteestä palauttaminen on joskus auttanut mutta ei aina
.
Nyt on paha paikka neuvoa, mutta ei tuo aivan normi tilanne ole.
Joskus service pack päivitys voi kestää jopa pari tuntia, mutta ei päivätolkulla mikään päivitys mene.
Jos olisin sinä niin sammuttaisin koneen virtanapista painamalla ja sitten käynnistäisin uudestaan; se joko käynnistyy ja ehdottaa jotain vikasietotilaa tai normi käynnistystä tai sit se ei enää käynnisty Windowsiin saakka ja silloin on käyttiksen uudelleen asennus edessä.
Mutta en ole sinä joten jätän päätöksen teon täysin oman harkintasi varaan ,)
Virran katkaisu ei vahingoita konetta. Eli paina pitkään virtapainiketta. Kun kone on sammunut niin aukaise se uudelleen.