Kirjoitan jonkun lorun vartijoille:

Vartija kun kadulla VIMMASTUU, häneltä jo silloin lounas sekä aamiainenkin unohtuu.

Tällainen pätkä tuli mieleen, kun olin juomassa limsaa, COLA mikä muistutti erehdyttävästi KOFF -purkkia.

Mutta entä jos aamiainenkin jo unohtuu, iltapalaakin on turha kuvitella juu.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täälläpäin on aika mukavia vartijoita, ja kaupassakin on mukavia myyjiä, sopivan rentoja vartioita, mutta jos tulee joku uusi vartija ja ei tunne jokapäiväisiä kaupan rehellisiä asiakkaita, sellainen voi aiheuttaa ongelmia.

Käyn melkein jokainen päivä kaupassa jotain ruokia ostamassa, joku on hauska vartija kun käyn kirjastossakin monesti, nyt se on 1kk kiinni, on lueskelemassa lehtiä :)

Äänestä

Nyt oli taas hyvä idea että mitä kaupasta... tuota koskenlaskija-juustoa, kun sitä voi käyttää ruoanlaitossa, ja sitten jossain itsuksimassa joidenkin isäntien kanssa puhumassa juttuja.

Loppui koskenlaskija kesken ja eräs idea ruoanlaittoon oli siitä. Jotain kun puhuttiin, niin... alkaa jo tulemaan nälkä itsellekin kun puhutaan ruoanlaitosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


43t34y3y53yu kirjoitti:

Vartija kun kadulla VIMMASTUU, häneltä jo silloin lounas sekä aamiainenkin unohtuu.

Tällainen pätkä tuli mieleen, kun olin juomassa limsaa, COLA mikä muistutti erehdyttävästi KOFF -purkkia.

Mutta entä jos aamiainenkin jo unohtuu, iltapalaakin on turha kuvitella juu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu