Itselläni on isä, joka on väkivaltainen minua kohtaan, muttei muita perheenjäseniä. Siis, pelkään joka päivä, että tulee se raivokohtaus, jolloin hän lyö minua, tukistaa, yms. On ollut joskus kaljuja länttejä päässä, sekä kourallinen hiuksia tallessa isäni takia. Sekä on ollut useitamustelmia/verimustelmia hänen takiaan. Olen ajatellut, että joku päivä menisin koulussa kertomaan terkkarille/kuraattorille isästäni, mutta pelkään kiinnijäämistä. Mitä oikeastaan pitäisi tehdä? Antaa olla vain, vai kertoa?
Väkivaltainen isä...
4
412
Vastaukset
- en tiiä...
mul on tää sama ongelma...tää on oikeesti tosi raskasta....mä toivon et joku osais auttaa....
- Poista?Sindevm-82
Jaa, onko hän poliisi-lääkäri?
Entä onko tämä leikki, jossa olet juhlissa ja sinut on adoptoitu orpokodista, ja se on tosiaan vain leikki, koska olet lapsi, joka tarvitsee jotain portaita, ihan vitusti. .. Se poliisilääkäri: "Voihan niillä piha-laatoilla hyppiä."
Joo, voi.
Mulla on muuten poliisilääkäriin asiaa....
Pihalaatoista ja psyykelääkkeitä. '
- Ai, musta on kerrottu näin terkkarille.
- Kun edes siihen ei ole kaikilla mahdollisuutta.
No, en ole erityisen väkivaltainen.
Sillä tehdään eri asiaa, sillä rinta-dekillä.
Sillä mm. hoidetaan ympäristöä.
- Ei sillä tapeta.
En mä ole sillä tavalla yhteydessä säännöllisesti.
- Älä saatana valehtele.
Voi lääkärileikit ja seksi voivat olla kivoja.
Ei, en tiedä mikä seksissä on kivaa.
- Ehkä hyvä olo.
Aina ei ole sellaistakaan.
Ehkä läheisyys, ja solaris, hyvä olo.
- Ei me sitten oteta sellaista aikaa...
Eihän sen tarvi pitkään kestää.
Se on muistinkin osalta tällä tavalla peitosta, että sitä avataan tätä silmää ja musitia, tosta Kelan laitteesta, niin assosiaation omaisesti robotillla, mutta kerroksittain.
Moderni: Assosiaatio-Muisti
- Ai, että muistat...
DOremifasollasido: puhun vieläkin.
Minä: Niin, ja tää netti on testissä.
- Ei en mää sillä lailla, vielä halua.
Sä oot iso, älä vihti pelotella. Minä, Sini 7-vuotta...
---> Ei mun tarvi kertoo.- Ihmiskunta Sinde
En halua sellaistakaan sairautta.
Joo, just silleen kuin eräs vanha nainen, joka katseli kaakeli-uuniin ja portaiden alapäässä.
Minä: Hyi helkkari..
Hei
Väkivallan käyttäminen on aina väärin ja se on myös rikos - kodin seinien sisäpuolellakin. Sinua voidaan auttaa. Voit ottaa yhteyttä lähimpään Rikosuhripäivystyksen palvelupisteeseen. Palvelumme on maksutonta. Yhteystietomme löytyvät osoitteesta www.riku.fi
Ystävällisin terveisin
Rikosuhripäivystys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614318KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1383022Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452264- 241873
- 911842
- 281586
- 221549
- 1481384
- 321200