Puistossa lampi

Puistossa lampi
Lammen rannalla pensas

Pensaassa
nauru ja rakkaus
ruohontahrat navassa
josta on juotu ja juovuttu

Kesä
keskellä kaupunkia

Elämää ja erotiikkaa
pullasorsille
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mukava ja miellyttävä runo josta pidin paljon! Tuo loppusäe oli piste iin päälle
kaupungin kesästä jossa ei unohdettu pullasorsiakaan:)

Äänestä
  • Kesäkaupungissa sattuu ja tapahtuu. Ohikulkijana runonkin kaltaisessa "tapahtumassa".

    Kiitos Liona kommentistasi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aada-Maria kirjoitti:

Puistossa lampi
Lammen rannalla pensas

Pensaassa
nauru ja rakkaus
ruohontahrat navassa
josta on juotu ja juovuttu

Kesä
keskellä kaupunkia

Elämää ja erotiikkaa
pullasorsille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu