Tietääkö kukaan mistä Burtonin sukkia saa suomesta (esim. Boneout, Emblem tai Ultra Wool) esim. postitse vai pitääkö tilata ulkomailta? Käyttökokemuksia?
Burtonin sukat
snoukkaaja
3408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä niitä sukkia on saanu Hesasta ainki aikasempina talvina urheilukaupoist. Ainaki Forumis on ollu ja vissiin se on sillee et jos on muitaki niiden tuotteit ni sukkii ki voi saada!
Mulla on ollut yhdet B:n sukat n. 7 vuotta, ja ovat vieläkin käyttökelpoiset. Oon vaan ihmetellyt miksi varvasosassa on paljon ohuempi kangas kuin muualla. No, menin sitten palelluttamaan varmaani kunnolla muutama talvi sitten ja nyt varpaat ei kestä kovaa pakkasta ilman varpaanlämmitinlappuja kengässä :)
Loppuen lopuksi ei sillä sukalla ole paskaakaan väliä minkä merkkinen se on...
Burtonin sukkien mallit on muuttuneet parin viime vuoden aikana täysin, eikä niitä kannata verrata vanhempiin versioihin millään tavalla. Alkuperäisessä postauksessa mainituista malleistakin on jo tullut uudet versiot jotka löytyvät Burtonin sivuilta (kaikki eri paksuusluokkia).
Merkillä ei niin paljon ole väliä, kunhan katsoo että kyseessä on tekninen laatumerkki eikä mitkään halpikset. Tavallisista urheilukaupoista ei siis kannata vaivautua etsimään.