Kerrankin sain firefoxin laitettua koneelle niin eihän se päivitä uutta versiota kun ei lähde edes hakemaan mitään, ilmoittaa vain että "päivityksessä tapahtui virhe".
Jotain "settings langues & local settings", ei ymmärrä firefoxin kielenä on suomi.
Oiskohan kellään hajuakaan tämmöisestä "viasta", kumma kyllä firefoxiinkin on ruvennut tulemaan näitä päivityksiä ihmeen paljon.
Jotain "settings langues & local settings", ei ymmärrä firefoxin kielenä on suomi.
Oiskohan kellään hajuakaan tämmöisestä "viasta", kumma kyllä firefoxiinkin on ruvennut tulemaan näitä päivityksiä ihmeen paljon.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Saattaa johtua siitä ettei Firefox ole vielä valmis. Kuulopuheitten mukaan syksyllä pitäisi tulla ulos ensimäinen virallinen versio.
eikös firefoxi päivitetä periaatteella Vanha pois ja uus tilalle...
toki uusin versio 0.9.2. Onnistuu parhaiten kun poistat vanhan versiosi 0.9.1 Lisää-Poista kautta. Firefox ei päivitä vanhan version kautta uutta versiota.
Firfoxin pävitysperiaate kusee, jos joka kerta täytyy poistaa edellinen asennus.
Se on asia miksi en ole koskaan oikein tykästynyt Firefoxiin
päivitysperiaate? Eihän siinä mitään muuta päivitystä ole kuin Päivitä sivu. Tässä nyt yritetään vanhanaikaista, käyttääkseni entisajan jääkiekkotermiä.
Ihmetyttää kyllä että jos update toiminto laitetaan ohjelmaan eikä se toimi kuin vasta "virallisessa" versiossa, niin sitähän pitää epäillä sitten muitakin "turvallisuuteen" liittyviä asioita firefoxsissa.
missä semmoinen päivitys on? En löydä mitenkään.
Mikäs provoilija sinä oikein olet?
Asiasta tietämättömänä latasin 0.8:n päälle 0.9.2:n ja hyvin pelittää. Ainoa mitä ei saa ladata päälle on kielipaketti. Kielipaketin ajaminen on tehty TOSI helpoksi, aiemmin sai vähän taistella kun piti ajaa Run-luukun kautta.
Eikö tämä koko viestiketju käsittele Firefoxin päivitystä: Lue aloittajan viesti, niin (ehkä) ymmrrät mistä tässä threadissa keskustellaan. Vai oletko joku feikkiprovo?
Uuden (Englanninkielisen) 09.2 version päivittäminen suomenkielisen 09. version päälle? Mahtaako onnistua ilman ongelmia? Epäilen..