Mä oon aina aatellu jotten mä laita mitään mihinkään mut sit mä yhtenä päivänä tajusin tai oikeemmin heräsin todellisuuteen ee tyyliin et apuu mie oon kohta jo neljäkymmentä ja tässäpä tuota itekseen vaan tähänki aikaan telkkaa kattoo. onko muita saman kohtalon omaavii ihmisii? oon mä aatellu sitäkii et menis tonne noi johki baariin mut sitte se ei oo kuitenkaa se eka vaihtoehto ku ne miehet siellä enemmäkseen hakee jotain yhen illan seuraa ja ei itteään arostava nais immeinen sellaseen kööriin mee mukaan : D
ihan kaaheeta
leidi75
153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Alkaa olla kohta liian myöhäistä,ikäsi on 37v,monikaan ei huoli enään ikääntyviä vierelleen kun heillä on opitut tavat joista he eivät luovu,kyseessä on lähes vanha piika.
Jos joku nyt kiinostuisi ja haluaisi suunitella kenties perhettä lapsia niin ikä alkaa olla liikaa,tutustuminen ja kenties perheen perustaminen on todella kortilla jo.
Toinen on kun se mielenkiintoinen ihminen löytyy se yhteisen pesänrakentaminen kenties asunto velka tuossakin alkaa olla jo 40 ikäisenä tarpeeksi maksamista esim:20-25 vuoden laina aika.
Ikä kulkee kaikilla eteenpäin joka on valitettavasti totta,valitettavan usein kaupunkilaiset siis yleensä elävät sinkku elämää kunnes huomaavan ajan menneen ohi,itsekkin tunnen 2 vuotta sitten eroonnen miehen kun vaimo jätti toisen miehen takia,hänkin on etsinyt nyt kaveria tuloksetta.
ikää jo 41v on maininnut että toivoton homma,baareista ei kuulema saa kuin elähtäneitä ja rupsahtaneita siideri mummoja,hän vielä niin nuorekaskin ettei voi samanikäisten kanssa edes kuvitella eli rajoituksia on hänelläkin.
Yhden illan juttuja hän ei edes ajattele,nyt on sitten päätynyt ulkomaalaisten naisten kanssa kirjoittelemaan,hän on fiksu ,rento siis tosi rento huumori mies,akateeminen tutkinto maisteri,eikä täysin tyhjä tasku.
Ei vaan löydy, eli hänkin aloitti aivan alusta 39 vuotiaana kun hänet petettiin ja osapuolena oli oma kaverinsa.
Valittevan usein on liian kova taso toisesta osapuolesta eli ei ymmärretä ettei voi olla enään 20v tasolla jolloin karsintaa tulee ymmärretysti.
noin 40 vuoden ikäisen on jo vaikea löytää pysyvämpää suhdetta, itse olen naimisissa ja jos tiemme erkaantuisi niin en enään näkisi vaivaa toiseen pysyvään suhteeseen.
20 vuotiaan ja 40 vuotiaan erot suhteen löytämisessä on kuin yö ja päivä.
Silmät ja korvat auki nyt ja kesällä kannattaa käydä baareissa ei niin kään talvisin.