Etujalan nuoleminen

Leevi2013

Osaisiko kukaan sanoa mikä auttaa??? Ajokoiramme, 10vuotta kalttaa etutassun sivua niin, että siitä on karvat pois ja menee verille. Olemma käyttäneet monella eri lääkärillä, ja kaikki mahdolliset lääkkeet ja keinot kokeiltu. Ei auta. Joudumme pitämään sillä koppaa nuolemisen estämiseksi melkein koko ajan.

Myös kaikki mahdolliset kokeet on otettu ja tehty. Mitää ei ole löytynyt.

Nyt taas saimme paramaan sen rupiastelle, niin eikös taas ehtinyt nuolla ko.kohdan rikki.

Ihan hirvee rumba jalan kanssa, ja kukaan ei tiedä mikä siinä on :(

3

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olehyvä

      voiko johtua hormoonitoiminnasta,ehkä vaihdevuodet,jos on tyttö taikka normaalia vanhenemista.Kannattaa miettiä kanssa munuaisten toiminta!

    • luomuhurtta

      olen lukenut samantapaisesta ongelmasta yhdestä koirakirjasta, harmi kun en muista nimeä, mutta siinä käsiteltiin koirien psykologisia ongelmia. (koiran käytöshäiriöt?)Tassunkalttaus arviotiin johtuvan turhautumisesta. siinä tassunkattaajat olivat saksanseijojia ja kettukoiria jotka elivät tarhassa metsästysjaksojen välillä,. Kirja on paksu ja kannen kuvassa mies juoksee niityllä kahden noutajan kanssa. tekijän nimi alkoi todennäköisesti B-kirjaimella.
      Kokeile nuolemisen estoksi sidettä kattauskohdan pääle ja vaikka sukan teippaamista jalkaan. Kysy eläinlääkäriltä pahammakuista mutta vaaratonta ainetta joka veisi nuoleskelusta mukavuuden.

    • alkuperäinen123

      Voi itku :((( en edes muista, että tätä tänne kirjottelin. Meidän poika on nyt koiraenkeli. Meni yllättäin parissa viikossa niin huonoon kuntoon, että piti tällä viikolla nukuttaa. Röntgenkuvien mukaan oli iso kasvain, mikä oli laajalle levinnyt ja aiheutti hengenahdistusta. Suuri suru ja kauhea ikävä :(((
      Koiruus oli koko elämänsä hiukan reppana, ei esim ajanut ollenkaan, ja siksi minulle tulikin. Sydämessä ajokoiran mentävä aukko...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7239
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3831
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3430
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2572
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      2413
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2362
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2256
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2169
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1888
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1829
    Aihe