Kun on kiva ajaa Corollaa ne oli aikaisemmin aika laiskoja DXkin huuti kun viimestä päivää että pääsi sataseen ja nyt menee ihan huiskis vaan
ja sitten mä kävin päästelemässä mutkatiellä Corolla meni siellä hienosti kaikista parasta oli kallistelu s-mutkassa tuntu tosi makeelta en kyllä ostais muuta autoo on tää niin hyvä
ja sitten mä kävin päästelemässä mutkatiellä Corolla meni siellä hienosti kaikista parasta oli kallistelu s-mutkassa tuntu tosi makeelta en kyllä ostais muuta autoo on tää niin hyvä
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toi ota, kun et paremmasta tiedä
"kaikista parasta oli kallistelu s-mutkassa tuntu tosi makeelta"
Trollit hirteen.
Ajapa sama reitti Talvella. Löytyy Corolla ojanpohjalta, on nimittäin niin huonot ajo-ominaisuudet. Niin, ihan on joutunut itse toteamaan tuon huteruuden.Kone ok.
Olen itse ajellut Corolloilla kohta 700 tkm luiskahtamatta ojanpohjalle kertaakaan. Useammin siellä pientareella ja ojassa näkee teinibemareita, ja ikivanhoja audeja.
Corollan ominaisuudet pakottavat ajamaan hiljaa, joten riskit vähänevät ihan omasta syystä.
Joka päivä ajelen nopeammin kuin yli 90% muista körötteliöistä. Onko esim. Audissa vieläkin huonommat ajo-ominaisuudet, kun niitä saa ohitella vähän väliä, etenkin motarilla? Jos ajan 120 km/h-alueella motarilla todellista nopeutta 130 km/h, käytännössä kaikki saa ohittaa, jotka näköpiiristä löytyy. Onko autoissa todella niin huonot ominaisuudet? Olisiko kuitenkin työsuhdeautoilijatkin peloteltau mm. liikenneturhan yms. toimesta niin, että körö körö? =)
kävin riuku paskalla
Kannattaisko ketjun aloittajan keskittyä vaikka kirjoittamisen opetteluun. Jätä nuo autojutut viisaammille.
On sulla köyhät huvit, mutta autosta päätellen hel-vetin köyhä oletkin että sopii sulle
kävit huviajelulla Corollalla, kyllä se taatustui melkoista huvia onkin ja naurattaa pitkään. Linnanmäen vanhassa vuoristoradassa pääsee lähes samaan hurmioon kun rata narisee ja naukuu kuin Corolla ikään.