Outo käänne Jackon äidin katoamisessa: "Äiti lepää!"

tourboy

Popin edesmenneen kuninkaan Michael Jacksonin äidin outo katoaminen on saanut vielä oudomman käänteen.

Myöhään lauantaina osa Katherine Jacksonin, 82, sukulaisista teki poliisille katoamisilmoituksen, koska eivät olleet tavoittaneet naista viikkoon.

Katherinen poika Jermaine Jackson kuitenkin tweettasi tiedon äidistään:

- Haluan vakuuttaa kaikki (mukaan lukien kaikki yllättävät lääketieteen ekspertit), että äiti voi hyvin ja lepää Arizonassa lääkärin käskystä, ei meidän, tweettasi Michaelin vanhempi veli Jermaine.

- Kyse on äidistämme ja hänen hyvinvointinsa on etusijalla. Emme keksi tai juonitteli mitään. Toimimme vain lääkärin ohjeiden mukaan, Jermaine lisäsi.

Outoa katoamisepisodia oli edeltänyt keskiviikkona nettiin vuotanut viiden Jacksonin sisaruksen laatima kirje.

Siinä Rebbie, Janet, Jermaine, Randy ja Tito Jackson väittävät, että Michael Jacksonin perintöä valvovat tahot käyttävät heidän äitiään hyväksi ja antavat tälle vääriä neuvoja.

Kirjeessä sisarukset väittävät omaisuudenhoitajien "käyttävän hyväksi perhettä ... ja stressanneen Katherine Jacksonia niin paljon, että tämä sai hiljattain 'pienen sydänkohtauksen".

http://www.iltasanomat.fi/musiikki/art-1288485620292.html

1

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ahneita ovat

      mutta olisi MK voinut jotain jättää sisaruksilleensakin. Sisko tosin syytti pedofiiliksikin, joten ei ihme jos ei halunnut hänelle antaa. Mahtoikohan arvata, kuinka paljon levymyynti lisääntyisi kuoltuaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2065
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1178
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe