niin ollaan jo elpkuussa.Sadonkorjuu parhaimmillaan.
Viikko vielä
4
175
Vastaukset
- riitta.
Mustikka - ja sieni sato on hyvä.
- eräs meistä.
Mustikoita ja metsämansikoita on yllin kyllin,ei muuta kun kumpparit jalkaan ja metsää he joilla on mahdollisuus.
- kasvimaan kasvatti
Olin viime viikolla poimimassa metsämansikoita aholla,tänään sataa vettä mutta siitä huolimatta keräsin kantarellejä noin 6.litraa.
Olen poiminut mustikoita,niitä ainakin riittää.
Kasvimaalla on rauhallista,ei ole juuri tarvinnut kastella tänä kesänä,kitkemistä kyllä on riittänyt normaaliin tapaan.
Miten sinä -ra,oletko laittanut jo kasvimaan valmiiksi siihen kerrostalon lähelle,missä asut Kannelmäessä.Siellähän on mahdollisuus pitää kasvimaata. - s-p--
Sateiden johdosta sieni sato on runsas,kori mukaan ja mtsään:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401978- 1881617
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461250Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50962- 40779
- 14770
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637