Et kumman kännyn ostaisin nokia 300 tai lumia610 lumiassa isompi näyttö ja kätevämpi käyttää nettiä ja voi katsoa yotube videot? Hinta ero oisi vain satasen
Haikailen
Tässä...
486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älä osta kumpaakaan. Mulla on Lumia 610 ja voin kertoa että pettymys on. Ei yhdistä koneeseen, että saat musiikkia siirrettyä puhelimeesi. Microsoftille pitää kertoa ihan kaikki itsestäsi että pääset asioimaan verkkokaupassa. Puhelimessa ei ole FM lähetintä, ei teräväpiirtovideokuvaa. Nettiselainkin on täysin paska, itseasiassa Symbian Bellen selain oli parempi, lähinnä toimi joka paikassa. Navigointi on todella hidas ja surkea. Osta mieluummin joku Android puhelin, toimii Youtubet kunnolla ja nettiselainkin on hyvä.
Kuule puheistasi alkaa vähän haiskahtamaan että et ole lumiaan koskenutkaan. Siinä nimittäin on fm-lähetin, navigointi nyt on varmasti paras kaikista alustoista, ja googleko ei muka hanki tietoja käyttäjästä? Kaiken lisäksi nettiselain on helppo ja ja nopea.
Eikö tuossa nokia 300puhelimessa ole nettiselainta? Miten tarkistan sivuhistorian ja kun yritin sillä kirjoittaa tähän kyselyn,ni ei onnistunu.
Mobilisoija valehtelee tietämättömyyttänsä (tyhmyyttä)
Ei nokialaiseen oikeen viruksia edes ole ja navigaattorihan on selvästi kipailoiden rävellyksiä parempi.
Nettiselaimessa ei ole yhtään ongelmaa ollut ja on nopea.
Itsellä Lumia800 ja todella positiivisesti on yllättänyt :)