Mitä mieltä Kuusinki joesta

Kuusinki kutsuu

Mitä mieltä olette Kuusingista? Kala kannoista, tulipaikoista, jokivarresta jne?

6

1788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei enää ikinä

      Sanon vaan, että en kalaan ainakaan sinne mene. kokemusta siitä on jo -70 luviun loppupuolelta ja olen vieraillut noin kerran kymmenessä vuodessa siellä.

    • vihtamo

      kännisiä äijiä savosta usein soramontulla.ei sitä vitun mongerrusta viitsi kuunnella.saisivat laittaa puomin sille tielle.joutuisivat paskahousut jäämään muualle ryyppäämään,kuten äyskoskelle.

    • RWGssg

      Kuusinkijoella on todella komeita paikkoja, suosittelen lämpimästi.
      Paikka tosin ei ole yhtä hyvä kuin 30 v sitten mutta jokunen iso taimen tulee ylös joka kesä. Nykyään siellä on hyviä tulistelupaikkoja ja missä minä olen käynyt niin ihan hyvä meininki myös.

    • Käykääs tsiigaas tää uus kauppa joka myy noita uuden sukupolven lasikuitu keppejä ja noi Epicn kepit ovat kuulemma parhaita melkein joka koko luokassa seuraavassa Pohjolan perhokalastus lehdessä iso juttu.
      http://younameit.fi

    • Anonyymi

      Appia kenukseen.

    • Anonyymi

      Sumu peitti Kuusinkijoen, kun kaksi parrakasta perhokalastajaa, Elias ja Otto, kohtasivat toisensa. Eliaan katse harhaili Otton pitkissä, tummissa hiuksissa, jotka olivat kostuneet sumusta. Otton silmät, syvät kuin joki, vastasivat katseeseen.

      Heidän välilleen syntyi sähköä, joka tuntui ilmassa. Elias tunsi kuinka hänen sydämensä hakkasi nopeammin. Otto hymyili, ja se sai Eliaan polvet heikentymään.

      Heidän kädet koskettivat toisiaan vahingossa, kun he ojensivat toisilleen kahvipulloja. Kosketus oli kuin salama. He katsoivat toisiaan, ja ymmärsivät, että heidän välillään oli jotain erityistä.

      Päivä kului, ja he kalastivat yhdessä. He nauroivat, jakoivat tarinoita ja katsoivat toisiaan. Illan tullen, kun aurinko laski, he istuivat nuotion äärellä, lähellä toisiaan. Heidän katseensa kohtasivat, ja he tunsivat, että heidän välillään oli jotain syvempää kuin pelkkä ystävyys. Se oli jotain, joka voisi kestää ikuisesti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7726
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      70
      4436
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3839
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      71
      3713
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      98
      3539
    6. 55
      3163
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      66
      2989
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2548
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      208
      2144
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      50
      1650
    Aihe