Mitä mieltä olette Kuusingista? Kala kannoista, tulipaikoista, jokivarresta jne?
Mitä mieltä Kuusinki joesta
6
1942
Vastaukset
- ei enää ikinä
Sanon vaan, että en kalaan ainakaan sinne mene. kokemusta siitä on jo -70 luviun loppupuolelta ja olen vieraillut noin kerran kymmenessä vuodessa siellä.
- vihtamo
kännisiä äijiä savosta usein soramontulla.ei sitä vitun mongerrusta viitsi kuunnella.saisivat laittaa puomin sille tielle.joutuisivat paskahousut jäämään muualle ryyppäämään,kuten äyskoskelle.
- RWGssg
Kuusinkijoella on todella komeita paikkoja, suosittelen lämpimästi.
Paikka tosin ei ole yhtä hyvä kuin 30 v sitten mutta jokunen iso taimen tulee ylös joka kesä. Nykyään siellä on hyviä tulistelupaikkoja ja missä minä olen käynyt niin ihan hyvä meininki myös. Käykääs tsiigaas tää uus kauppa joka myy noita uuden sukupolven lasikuitu keppejä ja noi Epicn kepit ovat kuulemma parhaita melkein joka koko luokassa seuraavassa Pohjolan perhokalastus lehdessä iso juttu.
http://younameit.fi- Anonyymi
Appia kenukseen.
- Anonyymi
Sumu peitti Kuusinkijoen, kun kaksi parrakasta perhokalastajaa, Elias ja Otto, kohtasivat toisensa. Eliaan katse harhaili Otton pitkissä, tummissa hiuksissa, jotka olivat kostuneet sumusta. Otton silmät, syvät kuin joki, vastasivat katseeseen.
Heidän välilleen syntyi sähköä, joka tuntui ilmassa. Elias tunsi kuinka hänen sydämensä hakkasi nopeammin. Otto hymyili, ja se sai Eliaan polvet heikentymään.
Heidän kädet koskettivat toisiaan vahingossa, kun he ojensivat toisilleen kahvipulloja. Kosketus oli kuin salama. He katsoivat toisiaan, ja ymmärsivät, että heidän välillään oli jotain erityistä.
Päivä kului, ja he kalastivat yhdessä. He nauroivat, jakoivat tarinoita ja katsoivat toisiaan. Illan tullen, kun aurinko laski, he istuivat nuotion äärellä, lähellä toisiaan. Heidän katseensa kohtasivat, ja he tunsivat, että heidän välillään oli jotain syvempää kuin pelkkä ystävyys. Se oli jotain, joka voisi kestää ikuisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 74832
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745