Kissallani on durogesic kipulaastari kyljessä ja ongelmani on etten saa sitä irti, se on tiukasti kiinni enkä uskalla repiä, vedellä olen koittanut saada sen irtoamaan tuloksetta. Mikä avuksi?
Durogesic
2
2132
Vastaukset
- tutusha
Sain sen itse pois niin, että kynnellä rapsin sitä joka puolelta reunoilta, pitkään ja hartaasti ja moneen kertaan päivässä. Hiljalleen reunoilta rupesi irtoamaan. Kahdessa päivässä onnistui... Toivottavasti saat sen irti.
Onko teillä ollut mitään haittavaikutuksia siitä kissalla? En tiedä mistä johtuu, mutta minun kissalla on ison korvaleikkauksen jälkeen ollut syömättömyyttä ja oksentelua useaan otteeseen. Kävi sitten ilmi, että vakava munuaisvajaatoiminta ilmennyt leikkauksen jälkeen. Kissa nesteytettiin ja munuaisruokavalio ja kotiin. En tiedä mistä johtuu, kun en saa lääkäriä kiinni. Onko se tulehdustila? Vai myrkytystila kaikista anestesioista ja kipulääkityksista? Vai mikä... En siinä tohinassa osannut selvittää syitä ja vakavuutta tarkemmin. Nyt sitten odottelen, lähteekö se siitä parenamaan. Omana lääkintänä annan sille nestemäistä Colostrumia, siis vasikan ensimaitoa, joka on tietääkseni Turun ylioistollisessa sairaalassa kehitetty ja pitäisi olla hurjan hyvä kaikin puolin parantumiseen, niin ihmisille kuin eläimille, immunologisesti ja tulehdustiloihin ja ravinnon/rasvahappojen/mineraalien saannin suhteen... Pidän peukkuja että kissa jaksaa parantua ja munuaiset uusiutua sen avulla. En haluaisi lisää synteettistä myrkkyä sen kehoon enää... - Anonyymi
Tiedoksi, jos joku muukin etsii täältä apua: Saimme ruokaöljyn avulla helposti irti hankalan kipulaastarin kissalta. Onneksi saimme vinkin, kun epätoivo alkoi jo vallata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1703253
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541859Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471799Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591684- 771584
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411510Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811369The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581132
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251115