Koiran paskoja taas pyöräteillä

Saatana jos kohdalle sattuu näitä typeryksiä niin työnnän ne paskat sen kirppusäkin suuhun ja omistajalle annan korva tillikan.
24299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

ai korvatillikan?

Äänestä

kannattaa varoa ettei paska joudu sinun suuhun.

Äänestä

ja odotahan kun talvi tulee niitä paskoja on pitkin pyöräteitä ja vaikka missä.
pitäs ihmistenkin alkaa paskomaan kuten koirat ulos pitkin pyöräteitä.

Äänestä

paskooko koira talvella enemmän, tämä on mulle uutta!

Äänestä

Ei tietenkään pasko, ystävä hyvä. Ongelma ei ole lisääntynyt ulosteen määrä vaan lumisokeus, joka on tila, jossa heijastuva valo aiheuttaa silmän väliaikaisen näkökyvyttömyyden.

Vaikka lumisokeus vaivaa ilmiselvästi yletöntä määrää koiranomistajia, kansanterveyslaitos (KTL) ei ole tilanteen vakavuudesta huolimatta suhtautunut asiaan sen vaatimalla pieteetillä, eikä se ole varannut tutkimukseen ja ennaltaehkäisevään työhön vaadittuja resursseja.

Olisiko aika tutkia, voiko lumisokeus estää meitä suomalaisia huomaamasta kaikkea muutakin paskaa ja kusetusta ympärillämme?

Äänestä

Itteeni haittaa enemmän tuo hevosenpaska pyörätiellä. Paljon vaikeempi kierettävä, kun tuppaa olemaan isommalla alueella. Myös esim. niskalammensataman tiellä autollakin hankala kierrellä noita hevosen läjiä. Mut eipä ne koiranpaskatkaan tielle kuulu!

Äänestä

no voi jellan lettas kerää jos haittaa...väännä sieki paskat siihe sekaa kunnon kyykky paska

Äänestä

koiran omistajille pitäs maksaa joku satanen vuodessa kun koirat lannottavat tien varret ja kukat kasvaa nätisti...ja heinikko ja horsmat...

Äänestä

Toivottavasti kaadut koiranpaskaan.

Äänestä

Taisit saada korvatillikan, lapsellinen, kun noin surkeaksi veti ja toiselle kaatumista toivot. Yritä nyt elää omaa elämääsi, etkä ajattelekkaan koiran paskaa, kun ne ovat kuitenkin siellä tien laidassa. Älä mene heinien ja horsmien sekaan. Hyvää talven odotusta siulle ressukalle.

Äänestä

voi hyvä ihminen,kierrä ne läjät...eiks tää oo enempi jokakeväinen aihe ?? ei tajuu?

Äänestä

Minä olen antanut niitä korvatillikoita, nuija.

Äänestä

Se näyttää olevan, kun toi koira paskoo kadulle niin omistajilla oikeen kyynel tuleee silmäkulmaan, on heistä varmasti lähes sexin veroin toimitus, ja sitten voisivat vielä kännykkän puhuessaan jakaa vaikka videona kavereillekkin, aaahh.

Mutta mun mielestä mennään vaan kaikkien koiraihmisten postilaatikoille ja porteille ja annetaan heillekkin sitä paskaa ja kusta kun siitä niin pitävät.

Äänestä

Sellaset koiran paskojat pitäis saada kiinni ja panna edesvastuuseen.

Äänestä

Joo ,on siis niin mahdotonta liikkua jalkakäytävillä ja pyöräteillä kun ihan jatkuvasti törmää hirveisiin kissank..i lätäköihin,jäniksen papanakasoihin,leppäkerttujen lempimisvuoriin,apinoitten banaaninkuoriin,virtahepojen roiskeisiin,mällilammikoihin,ja varsinkin viikonloppuisin ihmisen p...a ja k...si eritteisiin,siis melkein kaaduin mönkijällä kerran ja nyt kesällä kun olin suksilla menossa niin horjahdin pahasti että ihan nenä nyrjähti ja kuka sen korvaa???kysyn vaa,meitä on siis niiin paljon ketkä kärsii tälläsistä vakavusta epäkohdista !!!

Äänestä

Mihinkään puiston penkille tai sataman penkille ei voi mennä istumaan, kun ympäristö täynnä sylkisiä tupakantumppeja ym ihmisen eritettä. Hyi hitto minkälaisia sotkijoita nuo ihmiset.

Äänestä

Kyllähän koiran paska tai useampikin läjä on jalkakäytävällä seksikkäämpi näky kuin imatralainen nainen.

Äänestä
  • Sinulla se on kyllä vänkä maku! ;-)

    Äänestä

Ei näe metsää puilta ressukka. Ole tarkkaavaisempi. Kyllä imatralainen nainen on kaunis. Kauniimpi kuin moni muu maa mansikka. Imatralla on myös kauniita koiria. Ei Imatran jalkakäytävillä ole koiran jätöksiä. Ainoastaan ihmisen. Voisit tarkkailla, miehen vai naisen jättämiä?

Äänestä

Haista koiran paska, aloittaja

Äänestä

Ai paskooko joku koiria pyörätiellä?

Äänestä

enempi miua ällöttää syleskelevät ja räkivät ihmiset jotka pudottelee tupakantumppeja minne sattuu ja usein jalkakäytäville samoin kun tupakka-askin kelmut,jäätelön ja grilliruuan paperit !!!

Äänestä

ällöttävää on myös tupakalta ja kaljalta haiseva kaksijalkainen syljeskelevä omaan napaansa tuijottava iloton hyypiö.

Äänestä

Yleisen järjestyksen ja turvallisuuden säilymiseksi koiran omistajan tai haltijan on ... pidettävä huolta siitä, että koiran uloste ei jää ympäristöön hoidetulla alueella taajamassa."
(4. luku, 14. pykälä, 3. momentti.)

Hoidettuja alueita lain mukaan ovat esimerkiksi alueet, joilla nurmikot on leikattu ja joilla on istutuksia tai joilla tiet ovat päällystettyjä.

Järjestyslaki löytyy kokonaisuudessaan Finlexistä: http://www.finlex.fi/fi/laki/ajanta...3/20030612

1.10.2003 käyttöönotettu järjestyslaki korvaa kaikki kuntien omat järjestyssäännöt.

"Järjestyslaki koskee yleisesti käytettäviä paikkoja riippumatta siitä, kuka paikat omistaa. Tällaisia paikkoja ovat esimerkiksi tiet, kadut, jalkakäytävät, torit, puistot, uimarannat, urheilukentät, hautausmaat, yleisön käytössä olevat rakennukset, kulkuneuvot, virastot, toimistot ja ravintolat."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei enää jaskaa kirjoitti:

Saatana jos kohdalle sattuu näitä typeryksiä niin työnnän ne paskat sen kirppusäkin suuhun ja omistajalle annan korva tillikan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu