sanokaa yksi syy miksi pitäisi lähteä vietnamiin? Mitä olen lukenut niin maa on nykyään aika kapilastinen ilamn sosiaaliturvaa ja muuta. That makes me so sad :(
Amerikan imperelisti-nilkit siis onnistuivat ja nykyään maassa myydään coca-colaa vapaasti! That makes me so angy grr!
ON siis aika moraalisesti väärin lähteä sinne matkalle kun se tukee jenkkien siirtomaavaltapolitiikkaa...Dont support that! Go away, viets dont need your stinky dollars!
Why Vietnam?
6
430
Vastaukset
- matkktam
Älä mee vietnamiin, suosittelen sulle Myanmaria, Bhutania ja Pohjois-Koreaa. Myanmar on ehkä paras, Bhutan ja Pohjois-Korean matkat voi olla sulle vähän turhan kalliita.
- freefin
Miten voit elää Suomessa kun siellä myydään coca-colaa vapaasti? Varmasti ahdistaa, vai mitä?
- free cums!
Muistan elävästi kuinka luokkatoverini kälyn siskon kissanvahdin veljenpojan vanhemmat olivat käyneet Vietnamissa ja näkivät Saigonin kadulla pienen lapsen syövän PURUKUMIA! Voi ihqu, ääk, ei voi olla totta! Purukumi on elävää biomassaa, ei sitä saa jauhaa! Mihin tämä maailma on oikein menossa?
- Älä mene sinne
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=14259
Koska maahan viemäsi rahat hyödyttävät Vietnamin talouselämää, en suosittele menemään siihen maahan. Totuus Vietnamista saattaa olla sinulle yllätys. Se maa kuuluu pahan akseliin, jossa on kansalaisia laittomasti hallitseva hallitus ja sortovalta.- D1.
P@skajuttua. Hallitus ensinnäkään ei ole laiton, sekoitat varmaan maan Syyriaan.
Toiseksi, katolisia ja muita hihhuli-kirkkoja on joka kaupungissa ihan keskeisillä paikoilla ja toimivat vapaasti. Esim. Saigonin pääpostin vieressä on jopa suuri turistinähtävyys, Notre Damen katedraali.
Onneksi täällä ristinusko on vähemmistön asemassa. Ranskalaiset sen tänne toivat ja vielä katolisen kirkon, maailman pahimman mätäpaisekkeen.
Onneksi suurin osa kansasta on buddhalaisia.
P.S. Tiesitkö muuten, että koiria syövät pääasiassa katolilaiset? Buddhalaiset eivät hyväksy koiranlihan syömistä.
- Viljo_
Olin Vietnamin HaNoissa vuonna -06, sain olla siellä veljeni vieraana n. 5 viikkoa. Asuimme Ciputran kaupunginosassa. Eihän kenenkään ole pakko sinne matkustaa.
Olen suomalainen, silti minua luultiin jenkiksi, olivat pettyneitä kun kerroin olevani Suomesta. George W Bush oli silloin tulossa vierailulle, isot banderollit toivottivat hänet tervetulleeksi.
Kävin myöskin Hanoi Hiltonissa, sotavankila, Vietnamin sodan aikaan alas ammutut lentäjät asuivat siellä, jopa yli seitsemän vuottakin. Nyt se on sotamuseona, käykää katsomassa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.704918Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113349Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j202622Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571675- 471556
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941302
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2181072Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.71985IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51875