Auttakaa tietämätöntä???

tietämätön

Eli milloin saa haettua päiväkotipaikkaa? mulla loppuu hoitovapaa 15.8.2013 elikkäs eikö voi aikaisemmin hakea,kun samana päivänä tänä vuonna,kun haluaa lapselle päiväkotipaikan?
esikoisesta kyse...

4

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      urpo,älkää tunkeko paskaa tänne,jos joku kysyy apua.Tarvii aina tulla sapotoimaan toisten juttuja!!!raivostuttavaa..

    • voihakea

      Meillä päivähoitopaikkaa pitää hakea 4kk etukäteen, ennen kuin lapsi sen paikan tarvitsee. Toiset laittavat päivähoitohaut jo vuosi etuäteen. Siellähän ovat valmiina jonossa sitten.

    • jokuvaaaaa

      Noh selvä homma,ainaskin itse olen kuullut,että ei voi vuotta aikaisemmin hakea? mutta kait eri säännöt jokaisessa kunnassa tai jotain.

      • pph.

        Olen kunnallinen pph ja tiedän että minulle on hakemuksia laitettu jonoon jo lapsen synnyttyä. Tälläkin hetkellä vapaita paikkoja odottelee muutama äitiyslomalaisen vauva. Aloituspäivämääräksi on laitettu viimeistään päivämäärä, mutta lisätiedoissa on että heti kun paikka vapautuu.

        Ei se silti anna takeita että minulla olisi ryhmässäni tilaa. Se kuitenkin takaa sen että jostain sen paikan saa sitten kun viimeistään päivämäärän ajankohta on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      135
      6191
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4386
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2861
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2808
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1885
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      35
      1427
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1427
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      31
      1251
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1161
    Aihe