Advis tietää parhaiten mistä kohdasta on kyse!
Eli pääsin sen kohdan jota kysyin aijemmin, mutta mitä pitää tehdä kun olen tappanut yhden miehen ja siellä katossa ampuu se kamera.. en ehdi vetämään sitä vipua.. Missä ne köysi miehet tulee?
Eli pääsin sen kohdan jota kysyin aijemmin, mutta mitä pitää tehdä kun olen tappanut yhden miehen ja siellä katossa ampuu se kamera.. en ehdi vetämään sitä vipua.. Missä ne köysi miehet tulee?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eli siis sinun pitää olla herättämättä alhaalla olevan vartijan huomiota. Ryömi hiljaa ylhäältä ilmastointikanavasta sen reunalle ja sitten huomaa oikealla olevat korkeat laatikot, Laran on kierähdettävä niiden päälle suoraan ryömintäasennosta, jotta vartija ei huomaisi mitään. Eli. Asetu hieman oikealle viistoon ilmastointikanavan reunalla jotta osut laatikoiden päälle ja paina hyppynäppäintä. (PC:llä alt). Lara kierähtää laatikoiden päälle. Sitten sinun on osuttava lasertähtäimen kanssa vartijaa suoraan päähän. Hutilaukaukset johtavat taas siihen, että mies menee painamaan automaattiaseen päälle. Tässä huoneessa ei kannata tallentaa. Sitten menet käytävään ja hissillä ja sitten törmäätkin jo niihin köysillä laskeutuviin pahiksiin.
Niiden kuoltua tallenna.
kiitos!
Se paikka on ongelma jossa on alhaalla mies ja sitä ei saa tapettua! En ole mennyt paljoa eteenpäin tosta äskeisestä...
Todennäköisesti kyseessä on ensimmäinen androidi.
Tallenna tarvittaessa eri paikkoihin bugien varalta.
Hiivi ilmastointikanavan päähän ja hyppää laatikon päälle. Ammu lasertähtäimen kanssa nopeasti punainen venttiili seinän putkessa, jonka jälkeen huoneen lattia peittyy veteen. Sitten kiipeä takaisin ilmastointikanavaan.
Mene ilmastointikanavan reunalle ja tähtää lasertähtäimellä alhaalla kävelevää androidia. Laita ase sniper-modelle. Tämä vaihe voi vaatia kärsivällisyyttä, koska androidi ei tule ampumaetäisyydelle läheskään niin usein kuin toivoisi..kun sat androidin tähtäimeen, ammu sitä niin kauan, että se kuolee. Ennen kuolemaa androidin ruumiinosat alkavat välkkyä sinistä valoa. Kun se on kuollut, mene taas laatikon päälle. ÄLÄ MENE VETEEN tai Lara saa sähköiskun.
Laatikon päältä pitää hypätä joko lähellä näkyviä metalliramppeja pitkin ylös tasanteelle tai helpommin siten, että asetat Laran kasvot kohti niitä ramppeja ja niihin päin katsoen aivan laatikon oikeaan yläreunaan. Sitten hypähdä taaksepäin laatikolla ja käännä Laran kasvot kohti tummaa metalliritilää, joka on ilmastointikanavan vieressä. Ota vauhtia ja hyppää kohti ritilää, älä paina tarttumisnäppäintä tai hyppy ei ehkä onnistu.
Kun olet päässyt ylös, ota köysiase ja ammu yksi kuti kattoon. Sitten heilautat itsesi köyden avulla ylhäälä olevaan luukkuun ja käy vääntämässä vipua. Sitten palaa alas, vesi on kadonnut lattialta. Ota avainpala androidilta ja medipack. Sitten palaa taas ylös vääntämään sama vipu, jotta saat ilmastointikanavan luukun taas auki. Vesi tulee takasin lattialle.
Sitten vain menet takaisin ilmastointikanavaan ja jatkat eteenpäin..
kiitos avusta...;)
Eipä mitään:=) sitten tuleekin VCI:n paras kohta..kysy vaan jos tarttet apua.
miten siinä vci:n kohassa pääsee eteenpäin?
..missä VCI:n kohdassa? VCI-tasot käsittävät kolme paikkaa, 13:th Floorin, Escape with the Irisin ja Red Alertin. Tarkoitatteko sitä kohtaa joka tulee ensimmäisen androidin tappamisen jälkeen Red Alertissa?