eka känni

jätkä97

empä usko että ketään kiinnostaa, mutta tulipa vedettyä tossa eilen ekat kännit. oli oikeen kaatokännit loppupuolella, en meinannu pysyä pystyssä. minusta se oli kyllä typerästi tehty, ja kadunkin sitä kun tuli örvellettyä. mites tästä eteenpäin, omatunto vaivaa kun porukat ois pettyneitä muhun ja varmasti olisivatkin. viimeks ku jäin röökistä kiinni nii siitäki tehtiin aikamoinen numero. pitäiskö vaa joskus saunomisen yhteydessä myöhemmin kertoo tästä ellei joku muu ehdi ensin. vai pitäiskö pitää ihan vaan turpa kiinni tästä ja unohtaa koko paska. en mitenkään ylpeile tällä mutta millaset on teidän mielipiteet jos vetää ihan överit 15 vuotiaana ja olin muuten vitun jurrissa. asiallisia vastauksia sitten, ei se elämä muutenkaa oo ruusuilla tanssimista jote ei tarvita mitää lapsellisia trolleja pilaamaan tätäkin päivää kun krapulakin vaivaa jo valmiiks. oli pakko nyt avautua tännekin. kiitos näin etukäteen. :)

8

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myopinion

      Ite ainaki kertoisin vanahemmille, helepottaa ku saa sanua asiasta jollekki, mutta mää en nyt tunne sun vanhempia nii en tiiä mite ne siihe reagois.
      Mutta mun mielipie siihe että 15-vuotias vettää perskännit, nii aika tyhymää ja vastuutonta vaikka se kliseiseltä kuulostaa. Ensinnäki sun elimistö ei vielä oikei kestä kauheita alkoholi määriä, toiseksee se on muutenki laitointa sun ikäseltä juua. Ja tuskin sun käyttäytyminenkää on kauhian sulavaa kännisä. Ja tosiaa juomisen jäläkee aina krapula ja tuskin sekkää mittää loistokasta, joten itse sinun tilanteessa siis en jois ollenkaa. Mutta koska sää et todennäkösesti tuu luopumaa kokonaan alkoholista nii rajota ainaki se juominen muutamaan kaljaan sauna iltoina. Sun tulevaisuuen lapset kiittää.

    • anskuhomo

      mä en kertonu ku olin 14 ja vedin kännit nii en kertonu vanhemmille... enk kyll muillekkaa paitsi juttelin niille jotka oli kaveri porukass... en suosittele kertomaan

    • RouskuHuutaaKaivoon!

      Itse olen kuusitoista ja ylpeydellä voin sanoa, että en ole ikinä maistanut tupakkaa enkä ollut kännissä :D
      Nyt on voittaja fiilis :D

      • JohnCe

        odotas vaan..


      • 41414141414141414141

        Mä oon 14v. enkä oo koskaa maistanu tupakaa tai ollu kännis, olaa samixii paitsi, et sä oot 16 ja mä 14, mut täytän n. poulen vuoden pääst 15v.


      • Kartiotrolli
        41414141414141414141 kirjoitti:

        Mä oon 14v. enkä oo koskaa maistanu tupakaa tai ollu kännis, olaa samixii paitsi, et sä oot 16 ja mä 14, mut täytän n. poulen vuoden pääst 15v.

        11w


    • 13w

      13w

    • lololol4

      Nobody cares!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      135
      1579
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      52
      1505
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      68
      1123
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      103
      1047
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      108
      960
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      848
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      85
      810
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      733
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      695
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      676
    Aihe