mutta "metsästyskaverisi" syö vuodenajasta toiseen niitä samoja papanoita?!? Voisitko edes KERRAN KESÄSSÄ muistaa KOIRAA?
Ei senkään suu tuohesta ole!
Grillaatko lihaherkkuja...
6
203
Vastaukset
- VASTUSTAN!!
Vastustan papanoita. Ne on sama asia kun itse söisit kuivaa leipää. Kyllä mettäkoiran pitää saada raakaalihaa ja kunnon kotiruokaaa!
- Hyvä näin.
Minä sanoin ystävättärelleni suoraan tuosta kuivamuona-ateriasta. Suutahti hieman, mutta oli koiralla jo muutakin kipossa ainakin kun viimeksi näin.:)
- vaihtelevaa sapuskaa
Papanoiden osuus meitin seisojien ruokavaliosta on noin 1/3. Papanatkin on pro formancen chicken and rice luomupapanaa. Eli ei sitä perunapellon lannoitukseen tarkoitettua jahtivahtia.
Muu osa sapuskoista koostuu raaásta lihasta (us. tarjousjauheliha), erit. keitetystä kalasta, juustosta, b-luokan lenkkimakkarasta ja jossain määrin koirille tarkoitetuista lihahyytelöistä. Keitettyä lintuakin saavat vähintään kerran kuukaudessa ja hirveä hieman useammin.
Pelkkä kuivamuonan tarjoaminen lähentelee eläinrääkkäystä.- kippopuhtaaksi
Olen pohtinut jämtlanninpystykorvauroksemme oikeaoppista ruokavaliota ja se on aika lailla samankaltainen edellisen kanssa, lukuunottamatta kotiruokaa, jota tarjoillaan aika vähän, syystä etten halua sen saavan turhia mausteita ja suolaa.. kun tulee itse mausteita aika reippaasti käytettyä. Kai sitten oikealla tiellä ollaan. Nappulana tarjotaan Moren (Musti&Mirri) penturaksua turvotettuna. Se pitäisi kohtapuoliin vaihtaa aikuisruokaan, ja Jahti&Vahtia kaavailin mutta sekö ei olekaan kunnollista ravintoa?
Mistä Pro Formancea saa ja onko se vehnätöntä?
- koirien sapuskat
Minun koirat, ajokoira ja seisoja syövät papanoiden lisäksi hirvenlihaa purkista.
minä kun leikkaan meidän seuran hirvet, niin ajan leikkaukeltut aina lopuksi myllyn läpi ja kotona purkitan koirille.
Saavat myös meidän ruoan tähteet, joten vaihtelevaa näkyy olevan. - plussaa ++++++++
Tuo on hieno kuulla, että joku näkee vaivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051699
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271452En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k921312- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101048Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111019Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall214820Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122753
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718