punastuminen pojilla

bodari1234567800

Eli onko punastumiselle erityinen syy? Oon jo 16 ja poika mut naama punastuu TODELLA herkästi.en oo mikää netti nörtti,vaan punttiaki nostelen,mutta sosiaalisissa tilanteissa alkaa punottaan.onko normaalia tässä iässä ja lähteekö se iän myötä?

7

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bzd

      Toiset punastuu helpommin ku toiset. "nörttiydellä" ei ole mitää merkitystä asiaa vaa pääasiassa naaman verenkierto ja ihon väri ja paksuus vaikuttavat

    • :))))

      awww kui söpööö :3

    • Bart

      Itsellä sama. 19v ei lähde mutta älä anna sen haittaa!

    • Ihastuspunastus

      Mää punastun aina ku mun ihastus kattoo mua tai on jossai mu lähellä luulee varmaa et oo aina iha punane hihi :DD

    • Tyttö97

      Mun mielestä just söpöö. Itekki aina punastun kun ihastus on lähellä. Varsinkin jos puhun tälle. ;)

    • asdzbgfjmbgfvdsdfghj

      Suorastaan säälittävää ja ällöttävää miten stereotypistät nörttejä, että kaikki olis epäsosiaalisia ja hermostuneita ja punttia nostelevat on sitte itsevarmoja naisten miehiä. Lakkaa lokeroimasta ihimisiä ja ittiäs. Punastuminen ei johdu näistä sinun kuvittelemistasi stereotyypeistä. Punastuminen on ihan luonnollista, eikä se ole mikään häpeämisen aihe. Ja se on normaalia ihan missä iässä tahansa.
      Itse olen 16-vuotias tyttö ja mun kasvot on ihan punastumattaki vähän punaset.

      Ja punastumiselle on syitä tietenki jos on joku hermostuttava tai nolo tilanne. Ujoilla ihmisillä normaalitkin kanssakäymiset voi hermostuttaa ja sen takia punastua, mutta ujous on älyttömän ihana luonteenpiirre. Mutta jos siitä on kauhiasti vaivaa nii siitäki voi ns. "opetella" ulos. Elikkä pistää ittiään usiammin semmosiin sosiaalisiin tilanteisiin mitä normaalisti välttelis, niin niissä oppii olemaan ajanmyötä rennommin. Ja toisilla, niinku minulla, on iha muutenvaa punaset.

    • Anonyymi

      Mä oon täl hetkellä 15 v ja mulla alko punastuminen joskus 11 tai 12 vuotiaana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9284
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4509
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1956
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1801
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1590
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1331
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      37
      1260
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      907
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      892
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      873
    Aihe