Uusi täysin suomalainen 24/7 Minecraft-palvelin on avattu!
TOIMII MYÖS CRACKED-MINEILLÄ!
Alunperin tämä palvelin toimi pienessä kaveriporukassa, mutta yhteistuumin päätettiin että laajennetaan vähän ns. "toimintaamme". Ja tästä se on nyt lähtenyt, tällä hetkellä palvelimella toimii monia elämää helpottavia plugineita, kuten Essentials, LWC, xAuth ja monia muita!
PorkkiCraftilla on tällä hetkellä noin 15 aktiivista pelaajaa, mutta lisää on tulossa kokoajan.
http://porkkicraft.net/
PorkkiCraft käyttää whitelistausta, jota voit hakea PorkkiCraftin foorumeilta.
Tässä vielä pieni lainaus ominaisuuksista mitä serverillämme on:
PorkkiCraftilla on lukuisia hyödyllisiä komentoja käytössä jotka on hyvä tietää ennenkuin aloittaa pelaamisen.
-Tärkeintä on tietää, että ensimmäistä kertaa palvelimelle tullessasi joudut rekisteröitymään kirjoittamalla chattiin /register salasana , sekä sen jälkeen aina tullessasi servulle kirjautumaan sisään kirjoittamalla chattiin /login salasana ennenkuin voit aloittaa pelauksen.
-Laatikot, ovet ja uunit voit suojata kirjoittamalla chattiin /cprivate ja tämän jälkeen klikkaamalla sitä esinettä jonka haluat suojata oikealla hiirennäppäimellä.
-Spawnille pääset teleporttautumaan takaisin kirjoittamalla /spawn chattiin
-Kotisi voit asettaa joko kirjoittamalla kotisi sisällä chattiin /sethome tai tekemällä sängyn ja klikkaamalla sitä. Sekä sinne voit teleporttautua milloin tahansa kirjoittamalla /home chattiin.
-Jos satut kuolemaan luolastossa ja haluat nopeasti tavarasi takaisin, voit teleporttautua viimeisimmelläsi kuolinpaikallesi kirjoittamalla /back chattiin.
-Voit lähettää ja vastata yksityisviesteihin kirjoittamalla chattiin /msg "pelaajan nimi" "viesti" ilman lainausmerkkejä.
Tervetuloa pelaamaan!
http://porkkicraft.net/
PorkkiCraft - Uusi suomalainen 24/7 Minecraft-palvelin.
PorkkiCraft
4
410
Vastaukset
- risuparta1
Moikka, kokeilen mitä täällä on.
- Frival007
siellä voi grieffiä rauhassa :-DDD
- Frival007
PS:Sainko mä ikuiset bannit
- t_l_fin
mitä serverille tapahtui ja voinko saada mapin itselleni?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial91666Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1301661Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2071053- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3877- 10855
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48853Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks31845