.. puhelinyhtiö, jossa aikoinaan puhelinliittymästä irroitettiin osake omaksi paperikseen ja liittymä omakseen - EU'n määräyksellä, niin nyt osinkoa jaetaan liittymän haltijalle alentuneina puhelinmaksuina 3 €/kk , eikä osakkeen omistajalle?
Miten on mahdollista, että ..
2
340
Vastaukset
- eby)
"niin nyt osinkoa jaetaan liittymän haltijalle alentuneina puhelinmaksuina 3 €/kk"
jaa joku mainostaa ja sinä uskot, olisiko näin.
ei kai osinkoa oikeasti jaeta liittymän haltijalle, mutta mainostaa voin miten vaan ja aina joku uskoo.
meillä maksaa Multi-Simkortit, on siis 2 sim-korttia, molemmissa rajaton netti, 16,6 tunnin puhelut ja 500 tekstaria 19.90-22 € kk,
kuinkas halvalla sitten oikeesti sat omasi.
liittymiä myydään monella eri tavalla, kun seurailee, saa edullisen liittymän ja mielyttävän numeronkin- Ei Omistajalle
Ei ole mainos, vaan puheliyhtiön VASTAUS kysymykseen, milloin osakkeelle maksetaan osinkoa:
http://tinyurl.com/cu6wakr
:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3794076Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1121509- 1241375
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651114Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14947Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔62941Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12897- 38890
- 65871
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60869