tavallaan eka kerta...

tähän on tultu

Olen 33-vuotias yli kymmenen vuotta avioliitossa elänyt nainen. Liitto on nyt ilmeisesti siinä vaiheessa että kotoa ei saa tarpeeksi, mutta en haluaisi vieraisiin lähteä. Minkälaista dildoa tms. suosittelisit "ekakertalaiselle"? En omista yhtäkään seksilelua enkä ole koskaan masturboinut.

2

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muista liukaste

      Kyllä se on jo korkea aika kokeilla jos ei tuohon ikää ole ehtinyt. Minun suositus on sellainen aidon näköinen ja luonnollisen tuntuinen, sen koon saat itse päättää mutta ei liian isoa sillä se ei ole nautintoa. Onnea neitsyyden menetykselle dildolle, toivottavasti nautit uudesta suhteestasi.

    • kaalimato.com

      Hei,
      Toiset pitävät enemmän aidon näköisesta hieromasauvasta/tekopeniksestä kun taas toiset ihastuvat esimerkiksi Kaalimato sauvan näköiseen leluun. Moottoroitua hieromasauvaa voi käyttää myös ilman vibraattorin värinää jos tuntuu ettei siitä pidäkään. Siksi suosittelen ostamaan moottorilla toimivan hieromasauvan jos haluaakin kokeilla käytön aikana miltä hieromasauvan värinä tuntuu.

      Ensimmäiseksi hieromasauvaksi ei tosiaan kannata valita liian isoa.
      Kaalimato.com verkkosivujen vibraattoreiden materiaaleista: Aidonoloinen, jelly ja silikoni ovat miellyttävimmät. Toisaalta kovamuovisen vibraattorin värinä tuntuu voimakkaimmin. Käytössä se on kuitenkin melko kova materiaali.

      Hieromasauvan kanssa kannattaa käyttää liukuvoidetta. On hyvä muistaa, että silikonista valmistetun hieromasauvan kanssa voi käyttää vain vesipohjaista liukuvoidetta. Tässä on yksi esimerkki sopivasta liukuvoiteesta: http://www.kaalimato.com/catalog/ToyFluid - Liukastusaine_p_3130.html

      Seksileluihin tutustuminen kannattaa aloittaa sellaisesta joka miellyttää eniten silmää. Sitten ajan kanssa oppii tietämään mistä pitää ja mikä tuntuu hyvältä. Voit tutustua lisää seksilelujen/vibraattoreiden materiaaleihin seuraavan linkin alta: http://klubi.kaalimato.com/?i=page_level3_yleis_1207903539158_80

      Tässä myös hieman yleistä tietoa tekopeniksistä, dildoista ja vibraattoreista: http://klubi.kaalimato.com/?i=page_level3_yleis_1207903446017_12

      Terveisin
      Kaalimato.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      82
      7671
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      129
      3059
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      156
      1923
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      74
      1731
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1579
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      173
      1511
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe