Älkää luovuttako!

2008 4500e ulosottoon ja maksoin niistä varmaan 10t e! Mutta kaikki maksettu, nyt odotetaan luottotietojen puhdistumista, 7kk enään.. Meinasin tehdä itsarin kun oli 2 muovipussillista avaamattomia karhukirjeitä, mutta kuinkas kävikään? Kaikesta selviää.. :)
6254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olivatko pikavippejä kun summa yli kaksinkertaistui?

Lucky you!

Äänestä
  • juu, toinen vinkki; ei kannata pitää pankitilillä rahaa, jos tulee joskus yt-neuvottelut ja duunit loppuu ei sossusta saa mitään apua.

    ja liiton rahoja odotellaan pitkään..

    Äänestä

Itselläni pikavippejä maksamatta about 3000 tonnia enkä aio penniäkään maksaa takaisin. Velka kuitenkin vanhenee 15/20 vuodessa. Kelasta ja sossusta saan lakisääteiset tukeni.

Suosittelen tätä muillekkin.

Äänestä
  • hölmöä, ajatteles nyt maksaisit tuon 3000e 1.5v työnteolla takaisin ja sen jälkeen olisit vapaa tekemään mitä tahansa, hankkimaan asunnon (asuntolainaa) auton (autolainaa).

    meinaatko tosiaan 15-20v maata kotona kun muut rakentavat pohjan elämälleen, noin mitättömän summan takia? ;D

    Äänestä

  • hölmöä todella kirjoitti:

    hölmöä, ajatteles nyt maksaisit tuon 3000e 1.5v työnteolla takaisin ja sen jälkeen olisit vapaa tekemään mitä tahansa, hankkimaan asunnon (asuntolainaa) auton (autolainaa).

    meinaatko tosiaan 15-20v maata kotona kun muut rakentavat pohjan elämälleen, noin mitättömän summan takia? ;D

    Kuka idiootti ottaa autolainaa??? No tyhmiä riittää!!!

    Ei helvetti, vain idiootti ottaa lainaa johonkin(auto) jonka arvo laskee jatkuvasti.

    Äänestä

Joo ei oo kiva juttu. Ulosotosta jää aina merkintä luottotietoihin. Mullakaan eivät maksaneet vuokraa, vaan jouduin viemään asian eteenpäin, koska olen varaton. Jos on hirveästi ulosotossa, niin kannattaa jättää maksamatta ja mennä pimeisiin töihin, se auttaa asiaa. Sitäkin tullut harrastettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itselläni meni kirjoitti:

2008 4500e ulosottoon ja maksoin niistä varmaan 10t e! Mutta kaikki maksettu, nyt odotetaan luottotietojen puhdistumista, 7kk enään.. Meinasin tehdä itsarin kun oli 2 muovipussillista avaamattomia karhukirjeitä, mutta kuinkas kävikään? Kaikesta selviää.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu