Tuossa on sitte vaihteeksi kukkia lintuja ja iltarantaa kuvakoosteena...
On tämä kesä kaunista aikaa, etenkin nyt kun tuntuu ilmankin suhteen kesältä, päivällä mittari näytti jo 24 ja nytkin vielä näyttää 21...ja vieläkin lämpimämpää on viikonlopuksi ennustettu !
http://www.youtube.com/watch?v=zXxGw_bZ3tM&feature=youtu.be
.
.
On tämä kesä kaunista aikaa, etenkin nyt kun tuntuu ilmankin suhteen kesältä, päivällä mittari näytti jo 24 ja nytkin vielä näyttää 21...ja vieläkin lämpimämpää on viikonlopuksi ennustettu !
http://www.youtube.com/watch?v=zXxGw_bZ3tM&feature=youtu.be
.
.
Vastaukset 10
Vanhimmat
On ne vaan aina yhtä upeita nuo sinun lintukuvasi ja se sininen kukka n.kolmen minuutin kohdala oli huikean kaunis.
Ihanan lämmin ilta, huomenna mennään Teivon raveihin ja keli pitäisi olla yhtä hieno kuin tänään.
Olitko viime viikonloppuna Mikkelissä raveissa, siellä näytti olevan ihan hirveesti porukkaa...?
En ollut juuri sen takia että kunkkareissa on yleensä hirveesti porukkaa, suurkilpailuista olen ollut vain Derbyssä Vermossa ja Kriteriumissa Teivossa, kunkkarit, St. Michelin ja Suur-Hollolan jätän suosiolla väliin.
Sulla on taito saada otettua herkkiä kuvia, niissä on rauhallinen tunnelma.Lopussa, jestas kun oli taas erityisen kauniita.
Täällä on pidetty kesäpäivää 22 asteessa ja huominen on poutainen ja lämmin jos ennuste pitää paikkansa.Me mennään heti aamusta mansikkatilalle kun äiti haluaa mukaan ja päivällä olis mummolle liian kuuma olla paahteisella pellolla.
Olis se mahtavaa kun nyt olis koko ensikuu tällänen lämmin...
Me tyhjennettiin tänään kirsikkapuu kirsikoista, sain pakkaseenkin 7litraa.
Oi himputti, meidän kirsikkapuut ei taida tuottaa satoa vielä muutamaan vuoteen. Isoin puu olis muuten jo parina syksynä tehnyt kirsikoita mutta siihen tuli joku tauti ja päärunko näivettyi, nyt se kasvattaa juuresta uutta mutta kestää kyllä jonkun aikaa ennenkuin siitä saa ainuttakaan kirsikkaa.
Ollaan käyty pariin kertaan suolla ja on saatu toista sangollista lakkoja.Mustikat ja vadelmat ei ihan vielä ole täysin kypsiä.
Meillä on ollut 39 astetta;)!
Upeita kuvia jälleen kerran!
Ne loppupuolen kukat...eilen kun vierailin yhdessä paikassa, niin tuota samaa oli siellä läjäpäin...oli ottanut aikoinaan pienen plantun ja ne oli kyllä tosi kauniita ihan kuivallamaallakin...on kuulemma hyvä leviämään.
Kyllä sinulla on hyvä kamera, sekä osaat kuvata upeita kuvia!!
Onhan toi aika hyvä kamera, mutta on siinä jotain puutteita kuitenkin...
Parempi tarkennettava zoomi kauas saisi olla, ja pimeä kuvaus ei oikeen onnistu...Olen vähän katellut parempaa kameraa...merkkiä en kyllä vaihda...