Varokaa Habbossa huijaria nimeltä "XXXbodXXX"

Habbo-ukko Pete63

Habbossa liikkuu huijarikäyttäjä eli ns. peelo nimeltä XXXbodXXX. Se pitää jonkinlaista vaihtolaa siellä. Se huijasi omalta käyttäjältäni toissapäivänä 26.7 paljon virtuaaliomaisuutta eli ns. kamaa. Älkää vaihtako sen kanssa älkääkä luottako siihen, muut palvelussa liikkuvat!

13

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stufhisrj

      Ok.

    • björnmulkvisti

      joo,sama tyyppi peelos multaki pari kamaa,ne oli vaa krääsää mut kuiteski varokaa sitä

    • superZombie666

      Kyseinen käyttäjä yritti huijata minuakin Habbossa, mutta olin onneksi varuillani...

      Mielestäni Habbon ylläpitäjien ja moderaattorien pitäisi pitää tiukempaa linjaa tällaisten huijarikäyttäjien suhteen. Porttikieltoja kyllä rapisee jos on seksistä kysymys, mutta tällainen saa jäädä pinon alimmaiseksi ja käsittelemättä!

      • Something good

        Oon samaa mielt superZombie666.


    • HUIJATUKSIJOUTUNUT

      MUISTAKAA OIKEESTI VAROA XXXBODXXX PEELOS MULTAKI KAIKKI MUN KAMAT ALOTIN JUST HABBON JA SAIN VÄHÄN KAMAA ISO VELJELTÄ JA SIT TULI TOI TYYPPI JA VEI KAIKKI MUN VÄHÄT KAMAT KU EN OSANNU VAROO SITÄ KU SE PEELOO NII OVELASTI VAROKAA SITÄ OIKEESTI!!!!!!

    • Janne S.

      Kokemuksesta voin todeta, että Habbo Hotel on liian piittaamaton estämään huijausyrityksiä ja perus kiusaamista.

      Muistan, kun aloitin Habbon itse ollessani 11-vuotias vuonna 2003. Olin riemuissani, kun sain vanhemmilta pienen määrän rahaa kolikoiden ostamiseen. Kolikot hankittuani ostin pienen määrän kamaa, se oli alku ja nykyään olen todella rikas.

      Kuitenkin kyseinen virtuaaliomaisuus huijattiin minulta heti ensimmäisella viikollani Habbossa. Eräs käyttäjä esittäytyi ensin hyväksi kaveriksi ja kertoi sitten, että on sellainen vaihtomaatti, ja kun kamansa laittaa siihen niin ne tuplautuvat.

      No minä tietysti aloittelijana kokeilin heti ja sinne meni koko omaisuus... :D

      Ilmoitin heti asiasta moderaattorille mutta sanoivat vain, että tuo ei täytä kunnolla huijauksen tunnusmerkkejä, eivätkä he voi tehdä mitään... Kyllä minusta vaan täytti ja vieläpä erittäin hyvin!

      No, osasin olla vastedes varovaisempi seuraavien kamojeni suhteen, eipä huijattu minua toista kertaa!

      Lopetin Habbon lopullisesti vuonna 2007. Suuri määrä kamaa jäi hahmolleni, jota en käytä enää. Nuorempi veljeni varmaankin alottaa habboilun kohta, joten annan ne kamat hänelle, ja muistan varoittaa huijausyrityksistä.

      Habbon ylläpidon linja on todellakin lapsellisen lepsu kaikkia huijauksia kohtaan. Tarkat säännöt on virtuaaliseksin harjoittamisesta ja yksityisyyden säilyttämisestä, mutta peeloilua saa olla vaikka millä mitalla!

      Tietenkin useimmat käyttäjät pelaavat Habboa rehellisesti, mutta aina on joukossa niitä, jotka haluavat vaan huijata toisia. Lisäksi on olemassa lukuisia huijaussivustoja, joissa luvataan salasanaa vastaan ilmaista kamaa ja koleja. Tuollaisia sivuja saa pyöritellä mielin määrin, eikä kukaan puutu asiaan mitenkään!

      OLKAA UUDET KÄYTTÄJÄT VARUILLANNE ÄLKÄÄKÄ ANTAKO HUIJATA ITSEÄNNE!

    • _jkmattijk_

      toi tyyppi huijas tuolarissa mua!lupas ensin et voitto on 15 kolee ja näytti ne koletmyös ja sitte ajattelin et pakko voittaa ja ostin paljon suojia ja voitinki sen mut sit se vaan kick mut ja anto porttarin!!!!! se on PEELO varokaa sitä oikeesti!!

    • eliAS_

      toi ukko oli mulla ennen kaverina mut poistin sen sit ku se yritti peelota mun kolet.. >:(

    • _LORDFAN_

      oikeesti vastatkaa joku:onko galdiatus peelo??? ku kaikki aina väittää et se olis peelo ja sil on hirveest kamaa ja kolei,mut onks se ostanu vai peelonnu ne???? kertokaa joku oikeesti onks gladi peelo!!

      toi xxxbodxxx ukko huijas mult kerran klubisohvan tuolaris mut ei onneks enempää.. mut kertokaa ny joku pliis onks gladi peelo oikeest????????!!

    • tobias95:D

      mä tunnen xxxbodxxx:n irl ja tiiän et se on peelo ja hakkeri :/ mut silti se ei oo ikin yrittäny peeloo mun ukolt kamaa :D

    • rtygv7yui

      peelos multaki

    • Dkekwldkdk

      Minulta se Perlos 20 kolee ja kaikki mun kamat!!!!!

    • EEQQ221

      Eihän se KUY43 oo vaarallinen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      59
      4074
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      95
      2496
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2112
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1803
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      27
      1683
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1546
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      16
      1285
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1158
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      110
      1155
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      80
      1080
    Aihe