Haittaako poikia r-vika??

nii... oon 15v tyttö, kauniiksi on kehuttu ja mul on sillai pieni r-vika.
sellane et välil sitä ei huomaa ja välil taas huomaa. kavereita se ei oo haitannu mut entäs poikii?
13310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

eipä se haittaa mua ainakaan;).
Mun serkulla(tyttö) on sama vika

Äänestä

Ei haittaa. On kaikissa tytöissä/pojissa jotain korjaamisen varaa. Ei kukaan ole täydellinen, en edes minä.

Äänestä

Ei haittaa.

Äänestä
  • Kiitos nimimerkille päivän naurusta :D

    Äänestä

Korjaa pois se R vika puheterapeutille vai onko sitä jo yritetty ? Mitä nuorempana sen parempi ei R vika Halosellakaan mikään kiva ole.

Äänestä
  • Moi,oon 13 ja mua on jotkut koulus kiusannu ton vian takia, mut yleeesä kamut ( osa poikii ) sanoo vaa että et sä ois *nimi* jos sulla ei ois r-vikaa, ja yms. :D On yritetty korjata mut laiska ku olin ni nyt sitte kärsin loppuikäni ! :)

    Äänestä

  • rrrrvika kirjoitti:

    Moi,oon 13 ja mua on jotkut koulus kiusannu ton vian takia, mut yleeesä kamut ( osa poikii ) sanoo vaa että et sä ois *nimi* jos sulla ei ois r-vikaa, ja yms. :D On yritetty korjata mut laiska ku olin ni nyt sitte kärsin loppuikäni ! :)

    Mullaki on pieni r vika tai aina joskus tulee semmone jännä r .
    Mut se on "korjattu" ku olin nuori mut aina joskus se tulee. En tiiä miks kaverit sano siitä...

    Äänestä

  • 13boju kirjoitti:

    Mullaki on pieni r vika tai aina joskus tulee semmone jännä r .
    Mut se on "korjattu" ku olin nuori mut aina joskus se tulee. En tiiä miks kaverit sano siitä...

    Itsellänikin on, eli ei minua ainakaan haittaisi.

    Äänestä

ei se nyt sille nyt sille en haittaa vaikka vähän saattaa välistä kuulostaa ärsyttävältä

Äänestä

mul o samanlaine. Kaverit ei aluks ees huomannu. Yyleensä pahempi ku hermostun

Äänestä

Kääpänen XD
Kärpänen=Kääpänen XD

Äänestä
  • ponihomovunkkavi

    Äänestä

Itse ainakin tykkään yhdestä r vikasesta tytöstä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haittaaks?! kirjoitti:

nii... oon 15v tyttö, kauniiksi on kehuttu ja mul on sillai pieni r-vika.
sellane et välil sitä ei huomaa ja välil taas huomaa. kavereita se ei oo haitannu mut entäs poikii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu