Koirallani on punkki silmän yläpuolella ja punkki on mennyt poikki tai jotenkin sillee kun koira riehui ja hankas päätä ja raapi sitä ja se meni syvemmälle eikä sitä saa punkkipihdeillä aluksi se oli liian pieni niin piti odottaa vähän aikaa. Mitä pitäisi tässä tapauksessa tehdä? Mennä eläinlääkäriin vai jotain muuta? Koira on vasta tullut meille hieman laihana, joten nyt on lihotuskuuri, tämä ei syö mitään.. Johtuuko se punkista vai mistä kun punkit tuli tänään ja koira ei syönyt vielä eilen.
koiralla punkki
huolissani
1
186
Vastaukset
- NYTHETI!!
ELL MARS!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4136029- 835371
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484394- 523951
- 553761
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1753459Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky633207- 432279
- 492215