en osaa..

miten voin asentaa facebookissa silleen ettei sähköpostiin tuu aina ilmotusta kaikesta facebookista, en oo ainakaan vielä löytäny sellasta kohtaa facebookin asetuksissa, että ei lähettäis viestejä s-postiin... ärsyttää ku sähköposti aina täynnä facebookin ilmotuksia!
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun avaat jonkun facebookin lähettämän viestin sähköpostissasi, siellä sivun alareunassa tai jossain pitäisi olla ''lopeta tilaus'' tms.

Äänestä

Vedä ***** sinäkin se ***** päähäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokonenörttikö kirjoitti:

miten voin asentaa facebookissa silleen ettei sähköpostiin tuu aina ilmotusta kaikesta facebookista, en oo ainakaan vielä löytäny sellasta kohtaa facebookin asetuksissa, että ei lähettäis viestejä s-postiin... ärsyttää ku sähköposti aina täynnä facebookin ilmotuksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu