Jamesin uusin ulostulo

Mutta entäs persuus? Onko se kehitysvammaisuutta? Vai sairautta? Vai pelkkää idiotismia?
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SEon persusyndrooma.

Äänestä
  • Miten voi James ( heteromies ?) olla noin kiinnostunut homoista ?

    Äänestä

Mistäs lähtien tämä James on ollut porvoolainen vai miten tämä liittyy Porvooseen? Vai eikö vellihousuilla ole kanttia mennä keskustelemaan persupalstalle?

Äänestä

Liittyyhän se. Kohta kuullaan persuPirkon suusta että sehän oli vitsivitsi. Eikö Porvoossa saa keskustella persuista? Vaikka persut itse ilmottaakin mikä on vitsi ja mikä on vihapuhetta, joko ne senkin määrää että missä saa keskustella ja missä ei?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeutta persuille kirjoitti:

Mutta entäs persuus? Onko se kehitysvammaisuutta? Vai sairautta? Vai pelkkää idiotismia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu